Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

1 Žmogaus būtis priklauso nuo gamtos. Visais laikais gamta ir jos gyvasis pasaulis stebino, teikė idėjų, kurias taikome savo gyvenime. O kad idėjų netrūksta Pakruojo gėlininkų klubo nariams – galite įsitikinti apsilankydami sinagogoje. Čia eksponuojama įspūdinga floristinių puokščių „Švenčių belaukiant“ paroda. Per šešiasdešimt eksponatų stebina išradingumu, žavi įvairumu, spalvingumu. Apie artėjančias didžiąsias metų šventes skelbia „Dovydo žvaigždė“, „Susikaupimas“, „Delčios šviesa“, „Kalėdinė pasaka“, į vaikystę nukeliantys „Vaikystės prisiminimai“, „Baltos Kalėdos“ ir kitos puokštės, bylojančios, kad šis būrelis vienija tikrai meną ir grožį mylinčius bendraminčius.

Parodos atidarymo metu susirinkę gėlininkų klubo nariai dalijosi kūrybine patirtimi, svečiai – grožėjosi eksponatais. Muzikos garsais popietės dalyvius pasveikino Linkuvos gimnazistė Marija Kacilevičiūtė. „Pakruojo gėlininkų klubas ne kartą lankėsi įvairiose parodose, svečiavosi pas tautodailininkę Zitą Adomaitiene, bendrauja su žymiomis Šiaulių floristėmis Nelda Šutaite ir Justina Stočke,. Per ilgus klubo gyvavimo metus - sukaupta nemažai patirties. Tad kilo mintis surengti savo darbų parodą. O kodėl nepabandžius? Ir tada pasidarė baisu...“ – kalbėjo parodos iniciatorė, gėlininkų klubo vadovė Audronė Kibildienė. Pasidžiaugusi kūrybingais gėlininkų klubo nariais, padėkojusi visiems už bendrystę, vadovė palinkėjo nestokoti gerų minčių, gražių darbų, tvirtos sveikatos ir svajonių, kurios pildytųsi ne tik per šventes, bet ir kasdien. Už padovanotą šventišką nuotaiką puokščių autoriams dėkojo Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė ir Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė.

Norintiems apžiūrėti Pakruojo gėlininkų klubo floristinių puokščių „Švenčių belaukiant“ parodą, o galbūt ir pasisemti idėjų, kaip patiems pasipuošti namus - kviečiame apsilankyti Pakruojo sinagogoje. Paroda veiks iki gruodžio 14 d. Laukiame Jūsų!

Bibliotekos inf.
Nuotr. Akimirkos iš floristinių puokščių „Švenčių belaukiant“ parodos pristatymo.