Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

2 Gruodžio 15 d. Pakruojo sinagogoje vyko dailininkės Dianos Zviedrienės tapybos darbų parodos atidarymas. Susirinkusiems meno gerbėjams parodos autorė pristatė tik dalį savo paveikslų: šiuo metu vyksta dar dvi personalinės jos parodos Kaune ir Šiauliuose. „Gyvenime du kartus įsimylėjau: pirmoji meilė dailei, antroji – filosofijai. Taigi, dabar mes trys: aš, dailė ir filosofija“, –apie šiandienos gyvenimą šmaikščiai atviravo viešnia.

Diana Zviedrienė nuolat rengia personalines parodas Lietuvoje, dalyvauja jungtinėse keleto autorių parodose ir pleneruose Lietuvoje bei užsienyje, kuruoja plenerus. 2017 m. Rozalime įvyko jau trečiasis tarptautinis jos kuruojamas pleneras. Keletas jos tapybos darbų neseniai grįžo iš Graikijos ir Pietų Korėjos, kur buvo eksponuojami kartu su kitų menininkų darbais. Pasak Dianos, jos tapybos technika yra klasikinė - tapoma aliejiniais dažais ant drobės. Kūriniuose vaizduoja tiek susimąstyti verčiančias abstrakcijas, tiek įspūdžio padiktuotus beveik realistinius gamtos vaizdus.

Sinagogoje eksponuojama paroda – skirta peizažui. Anot Dianos, „gamtos grožis įkvepia kurti. Tapyti peizažą – nereiškia bandyti pranokti gamtą kuriant realistinį vaizdą. Tapyti peizažą – reiškia gamtoje patirtą įspūdį perteikti žiūrovui“.

Kanklėmis atliekamus kūrinius grojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos mokinė Ugnė Vaitkutė (mokytoja Palmira Jasilionienė). Padėkos žodį viešniai tarė Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas. Už šiluma, jaukumu ir šviesa alsuojančius paveikslus dėkojo ir kiti popietės dalyviai.

Pakruojo sinagogoje paroda veiks iki sausio 20 d. Eksponuojamus paveikslus galima įsigyti.

Bibliotekos inf.

Nuotr. Akimirkos iš dailininkės Dianos Zviedrienės tapybos darbų parodos atidarymo