prieraisusis zaidimas kaip spresti vaiku elgesio problemas 1 Vaikų raidos psichologė Aletha Solterm savo knyga „Prieraišusis žaidimas. Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokiantis, ir užmezgant su jais ryšį“ tiesia pagalbos ranką pasimetusiems tėvams. Leidinys padės išspręsti didžiąją dalį drausmės problemų, kurios kyla vaikams nuo gimimo iki dvylikos metų. Svarbiausia tai, kad psichologė skatina atsisakyti bausmių bei apdovanojimų sistemos ir siūlo įtraukti į auklėjimą specialius žaidimus, kurie padės puoselėti ryšį su savo vaiku.

Kiekviena mama ar tėtis savo vaikui nori tik geriausio. Tačiau net ir susipažinę su daugybe informacijos apie atžalų auklėjimą, ne visi ją moka taikyti konkrečiose situacijose. Psichologė Aletha Solterm pasirengusi padėti ir priminti, kad drausminti vaikus galima ne tik keliant balsą, baudžiant ar papirkinėjant pažadais. Ji siūlo pasitelkti prieraišiuosius žaidimus ir taip nesunkiai bei su gera nuotaika užmegzti bendradarbiavimą su vaikais.

Knyga „Prieraišusis žaidimas. Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokiantis, ir užmezgant su jais ryšį“ suskirstyta į skyrius, kurie skirti konkrečioms vaikų bėdoms spręsti. Žaismingas ir revoliucinis požiūris į tėvystę parodys kaip bendrauti su vaiku neprimetant jam savo pranašumo. Taip pat padės mažinti brolių ir seserų konkurenciją, raminti agresyvų elgesį, spręsti namų darbų ar miego keliamas problemas.

Augdami vaikai susiduria su įvairiais sunkumais. Antrojo ar trečiojo vaiko gimimas, tėvų skyrybos, ligos, gamtos stichijos, stresas mokykloje gali sukelti nerimą, nemigą, paskatinti destruktyvų elgesį, pyktį, agresiją, melą. Knygoje nagrinėjamos konkrečios problemos bei jų priežastys. Pasak autorės, stresas sėkmingai įveikiamas tik atsipalaiduojant, o tą padaryti leis jos pateikiami žaidimai.

Kartu su vaikais žaisdami prieraišiuosius žaidimus tėvai padės įveikti baimes, sustiprins tarpusavio ryšį, o namai prisipildys džiaugsmo bei juoko.

Šveicarų kilmės amerikietė, psichologijos daktarė Aletha J. Solter yra prieraišiosios tėvystės bei nebaudžiamojo auklėjimo ekspertė. Moteris įkūrė Sąmoningos tėvystės institutą, konsultuoja tėvus, rengia trenerius, kurie dirba dvidešimtyje šalių. Taip pat ji parašė penkias psichologines knygas. Autorė teigia, kad pagimdžiusi savo pirmagimį ji labai pasigedo literatūros, kurioje būtų kalbama apie prieraišumą. 2001-ais metais ji išleido pirmą savo knygą „The Aware Baby“. Visi autorės darbai yra pagrįsti moksliniais tyrimais. Ekspertė pripažinta visame pasaulyje, skaitė paskaitas apie prieraišiąją tėvystę septyniolikoje šalių.
Į lietuvių kalbą yra išversta ir 2018-tais metais pasirodė knyga „Ašaros ir pykčio priepuoliai. Ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia“.

Iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė