Skaitmeninė savaitė 2020 03 23 29 Skaitmeninė savaitė yra kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, rengiama skaitmeninių kompetencijų centruose, bibliotekose, bendruomenių centruose, mokyklose ir kitose vietose visoje Europoje. Jos tikslas 2020 m. – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime. Kiekvienais metais ši akcija paskatina mažiausiai 100 tūkst. europiečių atrasti technologijas bei jų kuriamą naudą.
Lietuvoje šią akciją nuo 2010 m. koordinavo asociacija „Langas į ateitį“, o šiemet – projektas „Prisijungusi Lietuva“: Efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” drauge su partneriais.  
2020 m. Skaitmeninę savaitę pasitinkame šūkiu – Išmani biblioteka: erdvė augti ir kurti!

Skaitmeninės savaitės metu renginiai bus transliuojami internetu.
Kovo 24 d. 10.00 val. tiesioginė „Prisijungusi Lietuva" transliacija „Lietuvės kuriamas dirbtinis intelektas"
Šiandien dirbtinis intelektas naudojamas visose srityse, kur tik jis gali pakeisti žmogų. Sukurti dirbtinį intelektą, gebantį suprasti žmogaus kalbą, turinčią daugybę atspalvių bei poteksčių, didžiulis iššūkis. Paskaitos metu sužinosite kaip kompiuterį prakalbinti lietuvių kalba, kas yra virtualieji asistentai ir ką gali dirbtinis intelektas. Lektorė – Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė, profesorė, Vytauto Didžiojo universiteto vyr. tyrėja ir kompiuterinės lingvistikos specialistė, UAB Tilde Informacinės technologijos.

Kovo 26 d. 11 val. tiesioginė „Prisijungusi Lietuva" transliacija „Diskusija „Kritiškai (ne) mąstau"


Pokalbio dalyviai: Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir žurnalistas Aurelijus Katkevičius. Tiesioginės transliacijos metu kalbėsime kas yra melagienos, kaip netapti medijų įkaitais, o jas naudingai išnaudoti savo tikslams.
„Skaitmeninės savaitės“ veiklos dėl koronaviruso grėsmės Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose nevyks! Tiesiogines transliacijas galėsite stebėti internetu portale prisijungusi.lt

Daugiau informacijos apie „Skaitmeninės savaitės“ renginius Lietuvoje ir Europoje rasite čia: www.prisijungusi.lt ,  www.alldigitalweek.eu

Renginio organizatorius – projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“.

„Skaitmeninės savaitės“ veiklos dėl koronaviruso grėsmės Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose nevyks!