atsisiųsti Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas „Ateik! Bendrauk, kurk, tobulėk!“ ir toliau šauniai vykdo savo veiklą visose keturiose bibliotekose (Žeimelio, Guostagalio, Bardiškių ir Linkuvos miesto). Šįkart mūsų svečiai – Panevėžio lėlių vežimo teatras ir jų atsivežtas spektaklis, muzikinė komedija – „Lietuviški perdainavimai".


Žeimelio biblioteka ir jos mažieji lankytojai atvykstančio teatro laukė rugsėjo 5 dieną 11 valandą. Sugūžėjo pilna salė (75 smalsuolių). O Linkuvos miesto biblioteka, muzikinės komedijos ir jos aktorių, sulaukė tą pačią dieną 16 valandą, mūsų susirinko 90 smalsuolių.

Muzikinė komedija „Lietuviški perdainavimai" – tai jaukus, šmaikštus, linksmų sceninių triukų kupinas spektaklis. Spektaklio herojui pasiguodus, jog pasaulyje nėra teisybės, pasaka išmoko, kad blogis visuomet lieka nubaustas. Skambant linksmai muzikai, herojai linksminasi, šoka ir sprendžia sudėtingiausias gyvenimo dilemas. Net ir patirdami iššūkius keliančius nuotykius, spektaklio herojai nepamiršta dainos ir geros nuotaikos. Spektaklio vertybės – gėris, daina, sąžiningumas, pozityvus nusiteikimas.

Šio projekto, kurį parengėme, pagrindinis tikslas ir siektina vertybė – susipažinti su vaiko vidiniu pasauliu, pasitelkiant žaidimo formą. Lėlė pagimdo meilę, per vaidinimus atsiranda žaismė. Teatras yra didelė erdvė, per kurią mes lengviau patenkame į vaiko vidinį pasaulį, taip lengviau išreikšdami jausmus, tarsi nutiesiame tiltą net į socialinės atskirties mažinimą. Pilnos salės, prigūžėjusios mūsų mažųjų lankytojų, suteikia galimybę pabūti kartu, kurti, vaizduoti, fantazuoti, bendrauti.

Likome sužavėti Panevėžio lėlių vežimo teatro spektakliu, aktoriais, dekoracijomis, lėlėmis, dainomis. Didelė vertybė ir patirtis sulaukti tokių svečių, susipažinti, net ir pabendrauti. Visų, kurie įsitraukė į šį mūsų bibliotekų vykdomą projektą, nuomone – tai gražus, reikalingas ir labai prasmingas projektas vaikui ar paaugliui, kaip ir teigia mūsų projekto šūkis Per knygą – į kūrybą.

 Vyresn. bibliotekininkė Rasma Grigienė