29 Pasibaigė per Pakruojį nuvilnijusi ir dvi dienas trukusi antroji Pienių žydėjimo šventė. Šįkart ji buvo skirta Pakruojo kraštui ir jo talentingiems žmonėms.

Šventė prasidėjo susitikimu su buvusiais pakruojiečiais, Vilniuje gyvenančiais verslininkais, Dakaro ralio dalyviais: motociklininku bei automobilininku, Antano Juknevičiaus komandos nariu Šarūnu Palioku ir motociklininku Baliu Bardausku. Į susitikimą vyrai atsivežė ir motociklą, su kuriuo Balys dukart dalyvavo Dakare. Tai buvo tikra atrakcija šventės dalyviams. Jie ne tik apžiūrinėjo motociklininkų pamėgtąjį „KTM 450 Rally Replica“, bet ir noriai prie jo fotografavosi.

Didžiausio lankytojų susidomėjimo sulaukė dainuojamosios poezijos vakaras, kuriame dalyvavo iš mūsų krašto kilę ar jame gyvenantys šio žanro atlikėjai: Marija ir Virginijus Kacilevičiai, Romualdas Nerimas Klupšas, Ilona Miežienė, Emilija Pukevičiūtė, Regina Šopienė. Vakarą vedė buvusi mokytoja, skaitovė Angelė Statkuvienė. Daina ir meniniu žodžiu pakilta nuo žemės iki dangaus, prisiliesta prie gėlės ir prie žmogaus.

Į Pienių žydėjimo šventę gražiai įsikomponavo jau tradiciniais Pakruojyje tapę amerikiečių rašytojo Rėjaus Bredberio romano „Pienių vynas“ skaitymai. Ketvirtąkart juos dovanojo nenuilstanti Angelė Statkuvienė. Tiek pat kartų jos meninį žodį palydėjo širdį virpančios melodijos, atliekamos Juozo Pakalnio muzikos mokyklos jaunųjų smuikininkų ir jų vadovės Ligitos Stravinskienės bei akompaniatorės Rasos Vaigauskaitės.

Paskutiniu šventės renginiu atsigręžta į Pakruojo krašto kultūros paveldą. Pabendrauti su mūsų krašto žmonėmis atvyko archeologas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Vykintas Vaitkevičius. Jis pristatė naujausią savo knygą „Senosios Lietuvos šventvietės: Pakruojo rajonas“.

Be paminėtų žmonių už Pienių žydėjimo šventę padėkos žodžių nusipelnė ir tie, kurie prisidėjo prie jos rengimo. Tai rajono savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė, vyr. specialistas Raimundas Tamašauskas, kultūros centro darbuotojas Renatas Poška, kolegos – Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos darbuotojai, fotografai mėgėjai, pasidalinę šventės akimirkomis internetinėje erdvėje. Ir, žinoma, nuoširdus ačiū mūsų renginių lankytojams.

Genė Juodytė
Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai

Šventės akimirkas įamžino Nijolė Padorienė, Erika Kižienė, Romas Urbas, Sigyta Kavaliauskienė