1 Lapkričio 10 d. Pakruojo sinagogoje vyko LR Seimo nario Antano Matulo suvenyrinių šaukštelių kolekcijos pristatymas. Į popietę susirinko gausus vietos bei Pakruojo rajono gyventojų būrys. Sulaukta garbių svečių: gerb. Antaną Matulą pasveikino Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas bei administracijos direktorė Erika Kižienė. Renginio metu koncertavo Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos auklėtiniai Rokas Zakarka, Agota Stankevičiūtė, Greta Gudaitė (mokytojai - Svajonė Geležėlienė, Dainius Tomkus)

„Kolekcionavimas įtraukia, dažnas tai vadina liga, virusu ar panašiai. Man tai yra prasmingas ir įdomus užsiėmimas, verčiantis domėtis, gilinti žinias, tobulėti. Atradęs šį pomėgį, atrandu ir daug naujos patirties, o taip pat ir naujų bendraminčių“ – savo kolekciją, kurią sudaro 3484 šaukšteliai iš 82 pasaulio šalių, pristatė Antanas Matulas. Anot gerbiamo Seimo nario, šaukšteliai pradėti rinkti beveik prieš šešerius metus. Perkami iš įvairiausių šalių, dalis dovanota draugų bei pažįstamų. Surinkta kolekcija numatoma pagerinti du Lietuvos rekordus: didžiausio suvenyrinių šaukštelių rinkinio ir didžiausios sidabrinių šaukštelių kolekcijos. Pasak gerb. Antano Matulo, „Guiness rekordų knyga šiuo metu fiksuoja 5000 vnt. šaukštelių kolekciją, kuri yra didžiausia pasaulyje. Ar kada nors šis rekordas nebus pagerintas - parodys laikas“.

Popietės metu, pasinaudojus galimybe, kad svečiuose LR Seimo narys, buvo užduoti pakruojiečiams aktualūs klausimai susiję tiek su Pakruoju, tiek su Lietuva. Ilgai bendrauta ir po renginio, apžiūrint įspūdingą kolekciją.

Pakruojiečiai bei miesto svečiai LR Seimo nario Antano Matulo suvenyrinių šaukštelių kolekciją gali aplankyti Pakruojo sinagogoje iki lapkričio 23 dienos.

Bibliotekos inf.