2 Rugpjūčio 10 d. Pakruojo sinagogoje ypatingai jaukų ir malonų vakarą pakruojiečiams dovanojo teatro režisierė, filologė, Tauragės asociacijos „Mažoji scena“ prezidentė Genovaitė Urmonaitė. Gausiai susirinkusiems renginio dalyviams pristatyta poetinė – muzikinė kompozicija „Ilgiuosi Tavo balso“ (pagal J. Marcinkevičiaus eiles). Genovaitė yra paruošusi poetines – muzikines kompozicijas pagal Salomėją Nerį, Maironį, Dalią Teišerskytę, Joną Meką bei kitų autorių kūrinius.

Prieš keturis dešimtmečius baigusi Pakruojo vidurinę mokyklą, kraštietė kraštiečiams kasmet pristato naujus spektaklius, rengia poezijos vaikarus, pakviečia į savo gimtinę profesionalių Lietuvos menininkų. Jos dėka Pakruojyje lankėsi aktorė Nijolė Narmontaitė, smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis, poetas, publicistas, režisierius bei vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis, aktorius Andrius Bialobžeskis ir kt. Paprasta, nuoširdi, o kartu ir energija bei gyvenimo džiaugsmu trykštanti režisierė užbūrė klausytojus gyvu eiliuotu žodžiu. Smuiką virkdė bei saksofonu grojo Pakruojo miesto menininkai: smuikininkė Ligita Stravinskienė  ir saksofonistas Vytautas Lukošiūnas.

Gerbiamai režisierei ir jos svečiams dėkingi už prasmingą valandą, kupiną šviesos, šilumos ir nuoširdumo.

Vaikystės namų ir klasės šviečiantys langai Genovaitei rodo kelią gimtinėn. Tad net neabejojame, kad kelias dar ne kartą atves į Pakruojį su spektakliais, poezijos skaitymais, prasmingais ir įdomiais susitikimais.