sigute Birželio 7 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje atidaryta dailininkės Sigutės Ach darbų paroda „Dideli ir maži, nerimti". Paroda veiks iki birželio 30 d. Maloniai kviečiame

Sigutė Ach – dailininkė ir iliustruotoja, Lietuvoje žinoma jau daugiau nei 20 metų. Kūrėja mylima ne tik už simpatiškus sparnuotus personažus, bet ir už jaukius ir romantiškus tekstus, šildančius širdis ir vaikams, ir suaugusiesiems.
Nuo 1995 m. Sigutė Ach piešia, iliustruoja ir kartais rašo knygas vaikams, piešia atvirukus, kuria ir veda edukacines programas, dalyvauja meniniuose ir kultūriniuose projektuose.
2001 m. Arvydas Vereckis įkūrė leidyklą „Nieko rimto“ ir išgarsino Sigutės Ach vardą visoje Lietuvoje. 14 - uosius metus skaičiuojančios leidyklos „Nieko rimto“ erdvėje pasaulį išvydo šimtai Sigutės Ach atvirukų, daugybė dailių smulkmenų, 28 iliustruotos knygos, trys iš jų – pačios rašytos.
2015 m. romantiški Sigutės Ach personažai apsigyveno ant porcelianinių puodelių – tai, pačios autorės žodžiais tariant, „įdomi ir žadinanti vaizduotę sritis“. Jau yra gimę apie 40 puodelių, papuoštų dailininkės sukurtais piešiniais.
2009 m. įkurtos atviros Sigutės Ach dirbtuvės „Menų valtys“ – tai „dirbtuvės ant ratų“, keliaujančios po Lietuvos mokyklas ir bibliotekas, aplankančios lietuvių bendruomenes užsienyje. Sigutė Ach veda autorines edukacines programas „Knygos kelias“ (skirta skatinti vaikus skaityti) ir „Nerimtieji paišymai“ (skirta ugdyti vaikų ir suaugusiųjų kūrybingumą).
2012–2016 m. po Lietuvos bibliotekas ir mokyklas keliauja Sigutės Ach parodos, skirtos ugdyti vaikų meninį suvokimą ir pristatyti Sigutės Ach kūrybą.
Ši paroda – viena iš trijų, šiuo metu keliaujančių Lietuvoje.
Autorinių darbų parodą sudaro įvairūs dailininkės darbai, sukurti skirtingais laikotarpiais. Kai kurie jų virto atvirlaiškiais ir iškeliavo net į tokias tolimas šalis kaip JAV ar Japonija. Sigutė Ach sako, kad jai nesvarbu, kokią galutinę formą įgauna kūrinys, jai tai „pirmiausia yra pasakojimas apie pasaulyje tvyrančią harmoniją ir gėrį“. Dailininkė teigė mėgstanti stebėti žmones, o jų būsenos, mimikos vėliau išryškėja piešiniuose.
Kiekvienas piešinys (šioje parodoje jie gerokai didesni nei įprasta) – tai atvirukas iš vidinio menininkės pasaulio. Spalvotose akvarelėse lengva Sigutės Ach ranka piešia tai besišypsantį katiną, tai rudens vėjo pagautą angelo sparną. Tai pokalbis su autorę supančiu pasauliu, jautriai atsakant į besikeičiančią šviesą, žmonių nuotaikas, metų laikus. Laisvai nutiškę akvareliniai ekspromtai išlavintoje Sigutės vaizduotėje tampa nuostabiomis interpretacijomis, nustebinančiomis, prajuokinančiomis, nuteikiančioms pasvajoti apie sparnus pavasario paukščiams... arba sau.
„Mano menas – tarsi maža šventė, todėl stengiuosi jį įkrauti tik labai švariomis emocijomis“, – sako Sigutė Ach, kviesdama į savo autorinių darbų parodą.
Kartu su paroda bibliotekoje veiks ir leidyklos „Nieko rimto“ knygų mugė. Knygos, atvirukai, bloknotai ir kiti mieli mažmožiai bei suvenyrai čia lauks su ypatingomis kainomis.
15 eksponatų, įrėmintų organiniu stiklu, dydis ~750 x 600 mm