Šiemet atgimsta dar 2014 m. atsiradusi iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“.  Pakruojo rajono Juozo Paukštelio viešoji biblioteka kviečia kraštiečius bei visus žmones, nuo vaikystės besilankiusius bibliotekoje, palaikyti šią iniciatyvą.

Laukiami nauji globėjai ir palaikymas iš jau tapusių jais. Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje tyliai prasidėjusi iniciatyva prieš porą metų pirmiausiai sulaukė jaunųjų kraštiečių dėmesio. Jauni ir darbų bei kūrybos verpetuose tuomet aktyviai sukęsi globėjai 2014 - aisiais bei 2015 - aisiais nespėjo pasidalinti savo idėjomis ir padėti jas įgyvendinti, kad jų vaikystės biblioteka taptų patrauklesnė jauniesiems skaitytojams. Bibliotekininkės tuo laiku stengėsi telefonu ir internetu palaikyti ryšius su globėjais. Todėl atgimus šiai iniciatyvai, 2016 metais jau yra ir konkrečiai suplananuotų susitikimų su bibliotekos globėjais. Belieka priminti kad 2014 metais pirmieji šią gražią iniciatyvą palaikė ir Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos globėjais tapo :

migle

Miglė Anušauskaitė

Žurnalistė, Vilniaus universiteto semiotikos magistrė. Viena žymiausių šiuolaikinių Lietuvos komiksų kūrėjų. Komiksų knygų „Pasikėlę“(apie Vilnių ir vilniečius) autorė ir „10 litų“ bendraautorė (su Gerda).

Kai tik pradėjau lankytis Pakruojo vaikų bibliotekoje, man ji atrodė tarsi tikras knygų lobynas. Kadangi iki tol skaitydavau tik knygas, kurias man nupirkdavo tėvai, bibliotekos veikimo principas pasirodė puikus ir efektyvus: gali skolintis bet kurią knygą, svarbu, kad ją grąžintum!
Vaikystėje su Gabriele į biblioteką keliaudavom kas savaitę - o prieš eidamos drauge aptardavom per savaitę perskaitytas knygas bei parekomenduodavom viena kitai labiausiai patikusias. Vėliau perėjome į suaugusiųjų biblioteką, o dabar gyvenu Vilniuje ir lankausi bibliotekose šiame mieste: ne tik skolinuosi knygas, bet ir mokausi, rašau, šiaip leidžiu laiką. Džiaugiuosi, kad Pakruojo biblioteka atvėrė man duris į šį pasaulį.

paulius
Paulius Budrys

2011 metų Naisių vasaros teatro aktorius, garso režisierius. Filmuojasi lietuvių seriale ,,Naisių vasara“ (režisierius Raimundas Banionis), vaidina spektakliuose.

remigijus
 Remigijus Pelenis

2008–2010 m. dirbo Šiaulių estrados teatre.
Nuo 2011 m. – Naisių vasaros teatro aktorius, sukūrė dešimt vaidmenų. Filmuojasi lietuvių seriale ,,Naisių vasara“ (režisierius Raimundas Banionis).

Nuo 2015 metų globėjų gretas papildė

simona

Simona Albavičiūtė. Daugiau žinoma kaip (Simona Bandita)
Radijo ir televizijos laidų  vedėja.  ZIP FM programų direktorė

2016 metais atnaujintą iniciatyvą palaikė ir globėjais tapo:       

                     kazlovai
 Valdemaras ir  Diana Kozlovai su auklėtiniais

Valdemaras - sporto magistras, mokytojas, sporto klubo ,,Cunami" prezidentas, vyr. treneris. Lietuvos karatė asociacijos ,,A“ kategorijos treneris, egzaminuotojas, tarybos narys. Pasaulinės karatė federacijos (WKF) kata ir kumitė nacionalinės ,,A” kategorijos teisėjas. Tarptautinės Japonijos karatė asociacijos instruktorius, teisėjas, egzaminatorius. Alpinistas.
Diana - sporto edukologijos magistrė, sporto klubo ,,Cunami“ viceprezidentė, trenerė. Lietuvos karatė asociacijos ,,A“ kategorijos trenerė, egzaminuotoja, tarybos narė. Pasaulinės karatė federacijos (WKF) kata ir kumitė nacionalinės ,,A” kategorijos teisėja. D. ir V. Kozlovai – vienintelė Europoje karate sportininkų ir trenerių šeima, tuo keliu pakreipusi ir savo vaikus.

arturas
Artūras Mickevičius

Humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto Visuotinės istorijos katedros docentas. UAB “Versus aurea“ leidyklos direktorius.

genovaite

Genovaitė Urmonaitė

Teatro režisierė, filologė, Tauragės asociacijos „Mažoji scena“ prezidentė

Aš Pakruojo biblioteką radau prieš 50 metų. Ir iki šios dienos jos nepamečiau. Kaip gi gali, atradęs perlo gabalėlį, jo nesaugoti, nemylėti, negloboti... Išsprūs iš rankų, reikės grįžus atostogų į gimtinę ieškoti, kur gauti paskaityti knygą... Jau vien tas pažįstamas knygų kvapas ko vertas... O dar svetingi ilgai dirbančių bibliotekoje moterų veidai... O dar renginiai, alsuojantys grožiu, jautrumu ir išmintimi...

Skaitau ne vienoje respublikos bibliotekoje. Visos gražios, bet gražiausia mano Tėviškėje. Todėl ir grįžtu į ją, vaikystės biblioteką: skaityti, dalyvauti renginiuose, padėti juos organizuoti, džiaugtis, bendrauti... Net neabejoju, kad mums pavyks drauge nuveikti daug gražaus ir prasmingo.