prodscn4965 Projekto įgyvendinimui įsigytos reikalingos priemonės ir įranga. Rajono bibliotekų darbuotojams organizuoti mokymai, jie supažindinti su nauja įranga, jos galimybėmis. IRT kilnojamojo centro pristatymai vyko Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje, Žeimelio bei Klovainių padaliniuose.

Žeimeliečiai jau turėjo galimybę išbandyti žaidimų konsolę, 3D spausdintuvą. Žemės ūkio mokyklos moksleiviai dalyvavo Žeimelio padalinio bibliotekininkės organizuotoje ekskursijoje „Susipažinkit su 3D spausdintuvo galimybėmis“, gimnazijos moksleiviams buvo pravesta  „Informacijos pamoka-kitaip“. Su bibliotekos lankytojais kurtas plakatas apie sveiką gyvenseną „Pagalvok ir sustok“, peržiūrėtas prevencinis filmukas „Bibliotekos pažangai 2 - be žalingų ydų“. Kovo mėn. visi bus kviečiami į muzikinio klipo „Mylėk save“ kūrimą. Šis klipas taip pat  bus skirtas kovai prieš žalingus įpročius.
Pakruojiečiai, vaikų lit. sektoriuje susipažino su interaktyvaus stalo galimybėmis, kur vyko edukacinė pamokėlė „Žalingoms ydoms - ne! “. Vaikai pasiskirstę į dvi komandas kūrė plakatą  „Mes prieš žalingus įpročius”, sprendė galvosūkius prie ineraktyvaus stalo ir lentos, ieškojo patarlių ir posakių apie žalingus įpročius, kūrė vaidinimą, diskutavo. Visi dalyviai buvo apdovanoti agentūros – visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondo dovanėlėmis. Kovo mėn. bibliotekoje auginsime „Minčių medį” ant kurio vaikai kabins pamąstymus bei  pastebėjimus apie žalingus įpročius. Vyks jų aptarimas.
Klovainiuose buvo atidarytos skrebinimo darbų dirbtuvės, kuriose, panaudodami specialų, šiam darbui skirtą pjaustymo/ploteriavimo aparatą bibliotekos lankytojai gamino atvirutes, paruošė jų parodą. Vaikai dalyvavo kūrybinėje – edukacinėje valandėlėje „Aš prieš žalingus įpročius". Jie piešė plakatus, kuriuose pavaizdavo, kokius žalingus įpročius mato kasdien, tai - rūkymas, alkoholio ir energetinių gėrimų vartojimas. Vyko diskusija. Kovo mėn. šie darbeliai bus eksponuojami bibliotekoje. Kovo 15 d. bibliotekininkė visus pakvies į valandėlę „Aš esu geras draugas“, kurioje vaikai bus mokomi tolerancijos.
Linkuvos padalinyje vyko popietė „Su biblioteka prasideda atradimai“, kurios metu jauniesiems linkuviečiams  buvo organizuoti mokymai, kaip naudotis žaidimų konsole, vaikai dalyvavo piešinių konkurse „Ką veikiame prie žaidimų konsolės“. Čia jie ne tik nupiešė žaidimus, kuriuos labai smagu žaisti naudojantis konsole, bet ir patys pasiūlė ir iliustravo įdomius laisvalaikio praleidimo būdus. Vasario 26 d. 11 val. vyks IRT kilnojamojo centro pristatymo šventė Linkuvos padalinyje.
Balsių padalinyje vaikai sudarinėjo ir piešė „Sveiko maisto piramidę“. Apžvelgus ją, vaikai padarė išvadą, kad tas, ką jie labiausiai mėgsta (saldumynus ir kokakolą), nėra sveika, o bibliotekininkė renginį paįvairino informaciją iš interneto. Kovo 15 d. 14 val. šiame padalinyje vyks IRT kilnojamo centro pristatymo šventė.
Lygumų padalinyje kovo 7d. 15 val. vyks popietė „Sakau Ne! žalingiems įpročiams“
Nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d. IRT kilnojamojo centro įranga ir priemonės bus:
Žaidimų konsolė - Lygumų padalinyje;
3D spausdintuvas -  Žeimelio padalinyje;
Skrebinimo darbams skirtas pjaustymo/ploteriavimo aparatas - Balsių padalinyje;
Interaktyvus stalas – Pakruojo VB vaikų lit. sektoriuje;
Prevencinių priemonių rinkinys kovai prieš žalingus įpročius - Linkuvos ir Klovainių padaliniuose.
Maloniai kviečiame apsilankyti.

Projektas dalinai finansuojamas nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos lėšomis

LNB logo kulturos-ministerija
   
Projekto partneriai: Pakruojo rajono Žeimelio gimnazija, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras