knygos rinkimai Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

Tryliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

Šiemet knygų penketukai išrinkti visose keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, vaikų ir paauglių. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. iki 2017 m. rugpjūčio 31 d.

Judita Pakruojo J.Paukštelio viešojoje bibliotekoje šiuo metu yra eksponuojama Tarptautinė ekslibrisų paroda „M.K. Oginskis – 250“, skirta M. K. Oginskio 250- osioms gimimo metinėms. Parodoje įprasmintas ne tik LDK politiko ir kompozitoriaus M.K. Oginskio jubiliejus, bet ir asmenybės bei institucijos, kurios vienokiu ar kitokiu būdu populiarina M.K. Oginskio veiklą ir jo palikimą. Parodoje eksponuojami 191 ekslibrisas, kurių autoriai yra 88 dailininkai iš 24 šalių. Ekslibrisai buvo pateikti tarptautiniam konkursui. Paroda yra tikrai graži ir vertinga, bei įdomi. Parodos organizatorius dailininkas A. Čepauskas. Parodoje apsilankė Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos 9 klasės moksleiviai su mokytoja Simona Čemoškaite.

Nuotr. autorė G. Navadunskienė
Paroda veiks iki spalio31d.
Kviečiame apsilankyti.

savb Sirdziu knyga horizontal

Kviečiame dalyvauti 2016 metų „Širdžių knygos“ rinkimuose ir balsuoti už labiausiai patikusią knygą. Balsavimas vyksta iki spalio 29 dienos. Savo balsą galima atiduoti Šiaulių Povilo Višinskio viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyroje ir bibliotekoje (Aušros alėja 62, Šiauliai).

„Širdžių knygos“ rinkimai yra Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos 2017 metais paskelbto Gražiausios 2016 metų Šiaulių ir Telšių apskričių knygos konkurso dalis. Konkursas organizuojamas antrą kartą. Jo rengėjų tikslas – skatinti Šiaulių ir Telšių apskričių knygų leidėjus, dailininkus, techninius redaktorius, poligrafijos specialistus puoselėti knygos meną ir knygos kultūrą.

Konkursui pateiktos 25 knygos. Jas vertins ir atrinks konkurso vertinimo komisija: pirmininkas dailininkas, dizaineris Vilmantas Dambrauskas, sekretorė bibliotekininkė Sigita Vaitkaitytė, nariai: leidybinio proceso specialistas Artūras Jaugėla, knygų dizaineris Kęstutis Musneckis, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, fotografas Rolandas Parafinavičius. Bus vertinama knygų maketo struktūra, grafinis apipavidalinimas ir iliustravimas, koncepcijos originalumas, spaudos ir įrišimo kokybė, apipavidalinimo kokybė bei knygos meninė visuma.

Nominacija „Širdžių knyga 2016“ skiriama visuomenės išrinktai knygai. Savo norą išreikšti galima „Facebook“ paskyroje prie konkrečios knygos spustelėjus „patinka“ ar bibliotekoje ant patikusios knygos užklijavus širdelės formos lipduką.

Gražiausia 2016 metų knyga, išrinkta konkurso vertinimo komisijos, ir „Širdžių knyga 2016“, išrinkta bibliotekos lankytojų, bus paskelbtos 2017 m. lapkričio 18-ąją, Šiaulių knygų mugės dieną.

Organizatorių inf. Logotipo dizainas Vilmanto Dambrausko

Spalio 10 d. 14 val. Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovai kalbės apie tiesioginių išmokų mokėjimo tvarką ir aktualijas. Transliacijos metu bus pateikiama praktinių pavyzdžių, susijusių su žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimu, pristatyta tiesioginių išmokų mokėjimo tvarka bei kitos naujovės.

Paroda veiks iki lapkričio 4 dienos.

1985 metais tuometinė „Naujo kolūkio“ valdyba, siekdama įamžinti kraštiečio rašytojo Juozo Paukštelio atminimą ir paskatinti rašytojus rašyti kaimo tema, įsteigė jo vardo literatūros premiją. Nepriklausomos Lietuvos metais šią tradiciją pratęsė Pakruojo rajono savivaldybė. Pirmoji premija buvo paskirta 1985 metais rašytojui Algirdui Pociui už apsakymų knygą „Liepos šešėlyje“. Juozo Paukštelio premiją pelnė 17 rašytojų. Tarp jų – žinomi prozos meistrai: Romualdas Granauskas, Jonas Mikelinskas, Vidmantė Jasukaitytė, Vanda Juknaitė, Algimantas Zurba, Juozas Aputis. 2017-ųjų laureate tapo prozininkė, filosofė Rasa Aškinytė.

Premijos įteikimas tapo gražiu Pakruojo krašto kultūros įvykiu, o jo ištakos siekia daugiau kaip tris dešimtmečius. Todėl labai natūraliai kilo mintis surinkti viską, kas susiję su šiuo įvykiu ir parengti dokumentų parodą. Tokia šios parodos atsiradimo istorija. Paroda gausiai iliustruota nuotraukomis. Joje pateiktos ir knygos, pelniusios jų autoriams premiją. Taigi parodos lankytojai turi puikią progą ne tik susipažinti su knygomis - laureatėmis , bet ir jas perskaityti.

Genė Juodytė, Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai

glesum rasa askinyte knyga 11.30 val. – Titoniuose, rašytojo memorialiniame  kambaryje, susitikimas su rašytoja Rasa Aškinyte - šių metų literatūrinės premijos laureate.
13.15 val. – Balsių pagrindinėje mokykloje literatūrinė  valandėlė su rašytoja.
16.30 val. - Pakruojo sinagogoje Juozo Paukštelio literatūrinės premijos įteikimo ceremonija, R. Aškinytės romano „Glesum“ pristatymas.
Renginio metu gros Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos mokinės Domantė Beliackaitė ir Vakarė Vasiliauskaitė (koncertmeisterė Svajonė Geležėlienė)
Maloniai Jus kviečiame