Laisvai prieinamos duomenų bazės

 • Nacionalinės Bibliografijos Duomenų Bankas (NBDB). Kaupiami straipsniai nuo 2003m.  http://nbdb.libis.lt/
 • Lietuvos integrali bibliotekų informacinė sistema libis logo . Knygų paieška http://www.libis.lt/

 • Pakruojo Juozo Paukštelio bibliotekos kompiuterinis katalogas (Bibliotekos katalogas).
 • Lietuvos periodinės spaudos bibliografinė straipsnių bazė 1994–2002 m. (archyvas). Bazėje yra 768 087 įrašai. Nuo 2003 metų įrašais bazė nepildoma. Jie kaupiami Nacionalinės bibliografijos duomenų banko (NBDB) Analizinės bibliografijos posistemyje. Keipkitės į darbuotoją Interneto skaitykloje. (Prieiga tik bibliotekoje)
 • Mykolo Romerio universiteto elektroniniai mokslinės informacijos ištekliai: MRU eBooks elektroninių knygų duomenų bazė ir MRU leidžiami mokslo žurnalai

Prenumeruojamos Lietuvos duomenų bazės

 • Infolex  - duomenų bazėje pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.
  Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teirautis skaityklos darbuotojo.
  Lietuviška teisinė duomenų bazė Infolex užprenumeruota Kultūros ministerijos lėšomis.

Prenumeruojamos užsienio duomenų bazės (anglų kalba)

   NAXOS Music Library  - duomenų bazėje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynas, daugiau nei 700 operų apžvalgos ir libretai bei kita informacija. Paiešką galima atlikti pagal kompozitorių, atlikėją, žanrą ar kūrinių pavadinimu,  pagal raktažodį arba išplėstinę paiešką su iki 11 sujungtų paieškos kriterijų. Vaikams skirtoje skiltyje pristatomas klasikinės muzikos pasaulis mažiems vaikams. Jie gali klausytis audio knygų "Klasikinės muzikos istorija". Taip pat sužinoti įdomių faktų apie didžiuosius kompozitorius, orkestro instrumentus.

      Galima jungtis iš bibliotekos tiesiogiai http://pakruojis.NaxosMusicLibrary.com be slaptažodžių.
      Nepamirškite, kad baigiant sesiją turite išsiregistruoti (angl. log out) iš duomenų bazės
      Suteikiama nuotolinė prieiga.


 EBSCO Publishing  duomenų bazių paketas. Tai 8 DB

 • paketas (Academic Search Premier; Business Source Complete; ERIC; GreenFILE; Health Source: Nursing/Academic Edition; Health Source - Consumer Edition; Library, Information Science & Technology Abstracts; MasterFILE Premier; MEDLINE; Newspaper Source), kuriame yra visatekstė arba bibliografinė informacija: publikacijos humanitarinių, socialinių mokslų, verslo, medicinos ir sveikatos ir kt.  klausimais.

       Galima jungtis iš bibliotekos tiesiogiai http://search.ebscohost.com/ be slaptažodžių.
       Suteikiama nuotolinė prieiga.

       Pastaba: jungiantys prie EBSCO Publishing bazės iš namuose esančių kompiuterių, turite jungtis šiuo adresu: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=cpid&custid=ns193076

      Ši duomenų bazė  prenumeruojama iš Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos vykdomo ES projekto „eMoDB.LT: Elektroninių duomenų bazių atvėrimas Lietuvai“ lėšų.

      Dėl prieigos prie duomenų bazių iš namų prisijungimo slaptažodžių kreipkitės į bibliotekos darbuotoją, tel. (8 421) 61 049 arba el.p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

      Informuojame, kaip skaitytojai, turintys LIBIS pažymėjimus, gali gauti slaptažodžius prisijungti prie šių duomenų bazių, pateikiama čia: http://www.lnb.lt/duomenu-bazes/prenumeruojamos-duomenu-bazes/prenumeruojamos-duomenu-bazes-virtualiems-vartotojams. Jei jūs nesate prisiregistravę Nacionalinėje bibliotekoje, tai galite padaryti per Interaktyvios bibliotekos portalą https://www.ibiblioteka.lt/.
   
  Maloniai kviečiame naudotis