Laisvai prieinamos duomenų bazės

 • Nacionalinės Bibliografijos Duomenų Bankas (NBDB). Kaupiami straipsniai nuo 2003m.  http://nbdb.libis.lt/
 • Lietuvos integrali bibliotekų informacinė sistema libis logo . Knygų paieška http://www.libis.lt/

 • Pakruojo Juozo Paukštelio bibliotekos kompiuterinis katalogas (Bibliotekos katalogas).
 • Lietuvos periodinės spaudos bibliografinė straipsnių bazė 1994–2002 m. (archyvas). Bazėje yra 768 087 įrašai. Nuo 2003 metų įrašais bazė nepildoma. Jie kaupiami Nacionalinės bibliografijos duomenų banko (NBDB) Analizinės bibliografijos posistemyje. Keipkitės į darbuotoją Interneto skaitykloje. (Prieiga tik bibliotekoje)
 • Mykolo Romerio universiteto elektroniniai mokslinės informacijos ištekliai: MRU eBooks elektroninių knygų duomenų bazė ir MRU leidžiami mokslo žurnalai

Prenumeruojamos Lietuvos duomenų bazės

 • Infolex  - duomenų bazėje pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.
  Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teirautis skaityklos darbuotojo.
  Lietuviška teisinė duomenų bazė Infolex užprenumeruota Kultūros ministerijos lėšomis. Prieinama tik bibliotekoje
 • Naujienų agentūros BNS paslauga. Prieinama tik bibliotekoje.
  Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. Prieiga prie BNS naujienų bazės yra galima per bet kokią interneto naršyklę, suvedus BNS tinklapio adresą https://www.bns.lt

Prenumeruojamos užsienio duomenų bazės (anglų kalba)

 EBSCO Publishing 
   
Tai visatekstės, referatinės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų, verslo, vadybos klausimais. EBSCO Publishing duomenų bazėse viso teksto leidinius galima skaityti keliais formatais: PDF, HTML, XML.
Prieiga iš bibliotekos tinklo: http://search.ebscohost.com
Prieiga su individualiu slaptažodžiu: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=cpid&custid=ns193076
Skaitytojai, pageidaujantys gauti individualius slaptažodžius ir dirbti ne bibliotekoje, prašome rašyti elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , skambinti tel.  (8 421) 61049 ir nurodyti savo vardą, pavardę, skaitytojo bilieto numerį arba atvykti į biblioteką.
 

NAXOS Music Library 

Tai išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.
Galima jungtis iš bibliotekos tinklo  https://www.naxosmusiclibrary.com/login
Suteikiami individualūs slaptažodžiai nutolusiems vartotojams.
Pastaba. Vienu metu duomenų baze naudotis gali iki 6 vartotojų, todėl baigus darbą, nepamirškite paspausti raudoną mygtuką Log-Out puslapio viršuje.
NAXOS Music Library vartotojo vadovas lietuvių kalba

Vartotojų dėmesiui!

Prenumeruojamų duomenų bazių duomenys gali būti naudojami tik asmeninėms mokslo ir savišvietos reikmėms. Griežtai draudžiama kopijuoti visatekstę informaciją dideliais kiekiais į asmeninį kompiuterį, perduoti duomenis tretiesiems asmenims, talpinti į internetą ar naudoti komerciniams tikslams

„Vyturio“ skaitmeninių knygų biblioteka

Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5-erių iki 95-erių metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas, suskirstytas pagal amžiaus grupes. Skiltyje MOKYKLAI pateikiami atnaujintos lietuvių kalbos ir literatūros programos kūriniai, suskirstyti pagal klases.
Skaitytojai, norintys iki metų pabaigos nemokamai naudotis prieiga prie skaitmeninės bibliotekos iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, turi gauti specialią registracijos nuorodą, kurią suteikia bibliotekininkas. Prisijungimo kodas suteikiamas tik registruotiems bibliotekos mokyklinio amžiaus skaitytojams, besinaudojantiems viešosios bibliotekos paslaugomis. Skaitytojas, prisijungęs prie suteiktos nuorodos, susikurs savo paskyrą.

• Šiais metais gauti prisijungimai galios iki 2021 m. gruodžio 31 d.;
• Seniau gauti kodai – galioja ir šiais metais.
• Negalima platinti savo slaptažodžių/ prisijungimo kodų kitiems asmenims.

Dėl prieigos prie duomenų bazių iš namų prisijungimo slaptažodžių kreipkitės į bibliotekos darbuotoją, tel. (8 421) 61 049 arba el.p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   

Maloniai kviečiame naudotis