Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

atsisiustiĮsibėgėjant vakcinacijai,  Lietuvos viešosios savivaldybių bibliotekos prisijungia prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacinės kampanijos „Petys už laisvę“, raginančios visuomenę nebijoti vakcinų nuo COVID-19 ir skiepytis.  Ypač svarbu, kad ši žinia pasiektų Senjorus – 65+ metų gyventojus.

Šiuo metu pasirodanti klaidinanti informacija apie vakcinaciją ne tik trikdo sveikatos apsaugos įstaigų darbą, bet ir ilgina karantiną , stabdo verslus ir įtakoja  Lietuvos Respublikos gyventojų psichinę sveikatą.

Kviečiame naudotis tik patikimais oficialiais šaltiniais:

informacija apie vakcinas – www.koronastop.lt
vakcinos linija – tel. 8 5 230 0123
Tik nuo mūsų visų priklauso, kaip suvaldysime pandemiją.

Dalinamės medžiaga, kurioje į klausimus susijusius su vakcinacija atsakinėja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir gydytoja, sveikatos laidų vedėja, sveikos gyvensenos ambasadorė Irena Pivoriūnienė, o taip pat kontaktine informacija, norintiems pasiteirauti apie vakcinas savo gyvenvietėse:

Alvydas Unikauskas: „Ką turėčiau žinoti apie vakcinaciją?“

Irena Pivoriūnienė: „Ką turėčiau žinoti apie vakcinaciją?“

Kontaktai šalia Jūsų gyvenvietės

Skrajutes apie vakcinacijos svarbą taip pat nemokamai daliname mūsų bibliotekos lankytojams. Kviečiame ateiti pasiimti!

Infekcinių ligų gydytojo VU profesoriaus habil. dr. Arvydo Ambrozaičio pasisakymas akcijoje:

{youtube}TxEMFz0eiRc|500|350{/youtube}

in5z4m45088Švelnėjant karantino sąlygoms, Pakruojo rajono Juozo Paukštelio viešoji biblioteka teikia šias paslaugas:

KNYGŲ SKOLINIMOSI PASLAUGA:
Knygų užsakymas, rezervavimas, pratęsimas atliekamas:
internetu el. kataloge https://pakrvb.libis.lt/index.jsp arba atvykus į biblioteką,
telefonu Viešojoje bibliotekoje Skaitytojų aptarnavimo skyrius (8 421) 61 049,
Vaikų erdvė 8 (421) 61 303.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus el. paštas j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt ;
Vaikų erdvės – vaiku@pakruojis.rvb.lt
Viešojoje bibliotekoje grąžinamas knygas įdėti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie pagrindinio įėjimo į Viešąją biblioteką.
Grąžintos knygos bus karantinuojamos.

Bibliotekoje vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis saugaus 2 metrų atstumo.

Clipboard01

mergaitės

 

vasaraBirželio 1 d. prasidėjo visą vasarą truksiantis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Šiemet jo šūkis – „Knyga – vasaros desertas!“. Skaitymo iššūkio dalyviai kviečiami registruotis interneto svetainėje vasarasuknyga.lt, atlikti penkias smagias užduotis ir laimėti vertingų prizų.
Kokios knygos įtraukia taip, kad atvertus pirmą puslapį lauki, nesulauki, kada bus pabaiga? Taip, žinoma, detektyvai! Klysta manantieji, kad šis literatūros žanras skirtas tik suaugusiems. Yra įvairių detektyvų – ir skirtų jaunimui, ir vaikams, ir netgi patiems mažiausiems, dar savarankiškai neskaitantiems. Pristatome bibliotekininkų rekomendaciją, kokios knygos tinka akcijos „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkio užduočiai perskaityk detektyvą.

197928456 2976289002647066 6692967817062463197 n Šiais metais minime 80-ąsias metines nuo didžiausio masinio gyventojų trėmimo iš Lietuvos į tolimuosius TSRS regionus. Trėmimais sovietų okupacinė valdžia norėjo sunaikinti Lietuvos suverenumą, gimtąją kalbą, religiją ir žmonių patriotizmą. Deja, tikslas nepasiteisino, nes tuo sunkiuoju laikotarpiu mūsų tauta parodė savo stiprybę, vienybę, susitelkimą ir didelę meilę kraštui, kuriame gimė, gyveno. Toji istorijos atkarpa, kasmet tolstanti gilyn į praeitį, neturi nueiti užmarštin. Todėl ją turime prisiminti ir apie ją priminti, nes istorija - gyva tol, kol ją žinome.


Apie atmintį ir Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos parengtas projektas „1941–2021-ieji: skausmo ir vilties keliu“. Projektą teikėme Lietuvos kultūros tarybai. Ar projektas gaus finansavimą, sužinosime liepos mėnesį.

Vienas svarbiausių projekto darbų – atminties apie tremtį ir Pakruoje rajone tebegyvenančius 1941 m. birželio 14 dienos tremtinius įamžinimas vaizdo klipe „Jei ne auksinės vasaros“. Vaizdo klipą kuria pakruojietis, MB (Mažoji bendrija) „ID filmai“ direktorius Ignas Diliūnas. Ignas pažadėjo, kad klipo kūrimo neatsisakys ir tuo atveju, jei projektas nebus finansuotas.

Filmuota medžiaga, prieš nuguldama į kraštotyros archyvus, bus pristatyta Pakruojo krašto žmonėms. Pirmasis pristatymas plačiajai visuomenei - rugpjūčio 23-ąją - Juodojo Kaspino dieną. Kiti - rugsėjo-spalio mėnesiais Pakruojo, Linkuvos, Žeimelio gimnazijų vyresniųjų klasių moksleiviams. Pristatymus užbaigsime spalio mėnesio pirmojoje pusėje „Žiemgalos“ muziejuje.

Birželio 15-ąją Pakruojo sinagogoje vyks pirmasis projekto renginys – kino filmų apie tremtį ir tremtinius diena. Jos metu nemokamai bus rodomi filmai: 13. 30–15.00 val. dokumentiniai filmai: „Altajus 1941–1991“ (režisierius Gintautas Alekna) ir „Gyveno senelis ir bobutė“ (rež. Giedrė Beinoriūtė), 16.00 val. – vaidybinis filmas „Ekskursantė“ (rež. Audrius Juzėnas).

Genė Juodytė,
Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai, projekto rengėja
Nuotr.: Paminklas tremtiniams Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šventoriuje