Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

atsisiustiĮsibėgėjant vakcinacijai,  Lietuvos viešosios savivaldybių bibliotekos prisijungia prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacinės kampanijos „Petys už laisvę“, raginančios visuomenę nebijoti vakcinų nuo COVID-19 ir skiepytis.  Ypač svarbu, kad ši žinia pasiektų Senjorus – 65+ metų gyventojus.

Šiuo metu pasirodanti klaidinanti informacija apie vakcinaciją ne tik trikdo sveikatos apsaugos įstaigų darbą, bet ir ilgina karantiną , stabdo verslus ir įtakoja  Lietuvos Respublikos gyventojų psichinę sveikatą.

Kviečiame naudotis tik patikimais oficialiais šaltiniais:

informacija apie vakcinas – www.koronastop.lt
vakcinos linija – tel. 8 5 230 0123
Tik nuo mūsų visų priklauso, kaip suvaldysime pandemiją.

Dalinamės medžiaga, kurioje į klausimus susijusius su vakcinacija atsakinėja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir gydytoja, sveikatos laidų vedėja, sveikos gyvensenos ambasadorė Irena Pivoriūnienė, o taip pat kontaktine informacija, norintiems pasiteirauti apie vakcinas savo gyvenvietėse:

Alvydas Unikauskas: „Ką turėčiau žinoti apie vakcinaciją?“

Irena Pivoriūnienė: „Ką turėčiau žinoti apie vakcinaciją?“

Kontaktai šalia Jūsų gyvenvietės

Skrajutes apie vakcinacijos svarbą taip pat nemokamai daliname mūsų bibliotekos lankytojams. Kviečiame ateiti pasiimti!

Infekcinių ligų gydytojo VU profesoriaus habil. dr. Arvydo Ambrozaičio pasisakymas akcijoje:

{youtube}TxEMFz0eiRc|500|350{/youtube}

in5z4m45088Švelnėjant karantino sąlygoms, Pakruojo rajono Juozo Paukštelio viešoji biblioteka teikia šias paslaugas:

KNYGŲ SKOLINIMOSI PASLAUGA:
Knygų užsakymas, rezervavimas, pratęsimas atliekamas:
internetu el. kataloge https://pakrvb.libis.lt/index.jsp arba atvykus į biblioteką,
telefonu Viešojoje bibliotekoje Skaitytojų aptarnavimo skyrius (8 421) 61 049,
Vaikų erdvė 8 (421) 61 303.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus el. paštas j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt ;
Vaikų erdvės – vaiku@pakruojis.rvb.lt
Viešojoje bibliotekoje grąžinamas knygas įdėti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie pagrindinio įėjimo į Viešąją biblioteką.
Grąžintos knygos bus karantinuojamos.

Bibliotekoje vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis saugaus 2 metrų atstumo.

Clipboard01

mergaitės

 

vasaraBirželio 1 d. prasidėjo visą vasarą truksiantis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Šiemet jo šūkis – „Knyga – vasaros desertas!“. Skaitymo iššūkio dalyviai kviečiami registruotis interneto svetainėje vasarasuknyga.lt, atlikti penkias smagias užduotis ir laimėti vertingų prizų.
Kokios knygos įtraukia taip, kad atvertus pirmą puslapį lauki, nesulauki, kada bus pabaiga? Taip, žinoma, detektyvai! Klysta manantieji, kad šis literatūros žanras skirtas tik suaugusiems. Yra įvairių detektyvų – ir skirtų jaunimui, ir vaikams, ir netgi patiems mažiausiems, dar savarankiškai neskaitantiems. Pristatome bibliotekininkų rekomendaciją, kokios knygos tinka akcijos „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkio užduočiai perskaityk detektyvą.

Jūrate1 Greitas šiandieninio gyvenimo tempas ir mūsų norėjimas neatsilikti nuo jo, mūsų pragmatizmas ir maksimalizmas, mūsų norai, dažnai prasilenkiantys su galimybėmis, mūsų siekiai būti ne tokiais, kokiais esame, o susitapatinti su kitais, informacijos perteklius, mūsų nenoras įsiklausyti į savo vidų, nepraeina be pėdsako, o prasiveržia įvairiausiais negalavimais ir susirgimais.

Net 80 procentų žmonių, besikreipiančių į šeimos gydytojus, turi psichosomatinių sutrikimų. Todėl labai svarbu ne slėpti savyje susikaupusias emocijas, o jas išsakyti balsu, atsiverti. Tai nėra paprasta. Čia mums pagelbėti gali biblioterapija – dvasinės terapijos būdas, pasitelkiant literatūrą. Apie gydančią knygos galią žinojo dar senovės graikai, virš Tebų bibliotekos durų išraižę žodžius: „Sielos namų vaistinė“. Mokslinėje literatūroje apie biblioterapiją kaip terapinį metodą 1915 m. užsimena B. Rusch. Vėliau devynioliktame amžiuje Paul Ch. Dubois, A. Moll, Ot. Rozenbach. Pats terminas biblioterapija pirmą kartą paminėtas 1916 m. Samuel Mc. Chod Crothers.

Pakruojiečiai (ir ne tik) turės puikią progą susipažinti su biblioterapija, jos taikymo eiga ir teikiama nauda. Birželio 12 d. 14 val. Pakruojo sinagogoje įvyks susitikimas su Lietuvos biblioterapijos asociacijos prezidente, poezijos terapeute, gydytoja psichiatre, Klaipėdos universiteto Psichologijos katedros vedėja doc. dr. Jūrate Sučylaite. Viešnia – žinoma ir kaip poetė. Ji – septynių poezijos knygų, monografijų „Poetikos terapija psichiatrinėje reabilitacijoje“ (2012) „Prieš srovę. Psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ (2021), daugelio straipsnių ir metodinių priemonių autorė. Ir prie viso, ką paminėjau, noriu įterpti, kad tai labai paprastas, nuoširdus ir šiltas žmogus. Jūratė – šviesios atminties mūsų kraštietės poetės, eseistės, memuarų autorės ir pokario metų politinės kalinės Anastazijos Kanoverskytės-Sučylienės dukra.

Norinčius dalyvauti susitikime kviečiu birželio 8–10 dienomis registruotis telefonu 8 421 61049 arba el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Genė Juodytė
Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai