Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

121241858 2790668074542494 7189532953383605908 o Spalio 9 – lapkričio 30 d. Pakruojo r. savivaldybės  Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos salėje eksponuojama Erikos Petunovienės tapybos paroda „Nauja pradžia: moters galia“.

Maloniai kviečiame apsilankyti.


Vilniuje gyvenanti ir kurianti tapytoja Erika Petunovienė (g. 1983) meno pasaulyje daugiau žinoma kaip Erica AYTE. Menininkė yra abstraktaus stiliaus atstovė, kurios paveikslai išsiskiria dinamiškumu, šiuolaikišku polėkiu, drąsa, emocingumu ir ekspresyvumu, o kūryba atspindi holistinį požiūrį į pasaulį. Kūrėja jaučia ypatingą trauką gamtai, mano, kad svarbiausia žmogui grįžti prie savo ištakų ir būti kuo dažniau gamtos apsuptyje. Yra per 14 personalinių, 30 grupinių parodų, simpoziumų Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Korėjoje, JAV, Australijoje, Vokietjoje, Indijoje, Italijoje ir kt.) autorė ir dalyvė. 2019 m. savo kūrybą pristatė 12-oje Florencijos bienalėje ir tapo antrąja lietuve pastebėta šios tarptautinės šiuolaikinės meno parodos. Kūryba publikuojama tarptautiniuose šiuolaikinio meno kataloguose bei meno žurnaluose (MUSA International, WE Contemporary, Universal Artist, Art International Contemporary ir t.t.). Paveikslų yra įsigiję fiziniai asmenys iš Lietuvos, Vokietijos, Anglijos, Australijos ir Norvegijos.
Menininkė aktyviai dalyvauja įvairiuose aukcionuose, paramos projektuose. Taip pat organizuoja „MENAS &SAVIUGDA” kūrybines dirbtuves. Tapytojai suteiktas meno kūrėjo statusas.

Judita Jereckienė,
Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja