Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

117877967 3607843515925888 180055653043078429 n Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos šių metų rugsėjo 6 d.  kvietė prisiminti žydų tautos paveldo ir tradicijų turtingumą bei dalyvauti kasmet nuo 2004 metų Lietuvoje organizuojamuose Europos žydų kultūros dienai (EŽKD) skirtuose renginiuose. Pakruojyje tai pirmąkart paminėta 2017 m. rugsėjį, tais pačiais metais lankytojams duris atvėrusioje seniausioje iki šių dienų Lietuvoje išlikusioje ir naujam gyvenimui prikeltoje medinėje sinagogoje. Šventė čia organizuota ir šįmet.

Renginių ciklas prasidėjo rugsėjo 6 d. parodos  LIETUVA LITVAKŲ KŪRYBOJE  atidarymu bei paskaita „Pakruojo sinagogos dekoras: simboliai ir interpretacijos“.
Pakruojo sinagoga unikali ne tik savo istorija, bet ir autentiškai atkurtu interjeru. Ne vieną čia apsilankiusį užburia lubų tapyba – augalų motyvais ir įvairiausiais simboliais išmargintas Rojaus sodas. Apie Pakruojo sinagogos dekorą, reikšmes ir interpretacijas kalbėjo paskaitos pranešėja, Vytauto Kasiulio dailės muziejaus (Lietuvos nacionalinis dailės muziejus) vyr. kuratorė, menotyrininkė, dr. Vilma Gradinskaitė. Lektorė trumpai pristatė ir eksponuojamą parodą, kuri sinagogoje veiks iki rugsėjo 30 d.  Nuoširdžiu žodžiu dalyvavusius renginyje pasveikino Pakruojo r. savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius. Popietę dainomis nuspalvino Pakruojo kultūros centro moterų vokalinis ansamblis (vad. Laura Dudnikienė).

Rugsėjo 9 d.  Europos žydų kultūros dienų šventė Pakruojyje tęsėsi nemokama filmų peržiūra. Vyko du seansai. Pirmojo metu rodytas Lenkijos kino kompanijos 1924 m. sukurtas ir 1933 m. įgarsintas nebylus filmas „Vilniaus legenda“. Gausaus žiūrovų dėmesio sulaukė antrojo filmo peržiūra: 1964 m. Lietuvos kino studijoje režisieriaus Raimundo Vabalo sukurtas pirmasis spalvotas lietuviškas vaidybinis filmas-pamfletas „Marš, marš, tra-ta-ta!“ daugelio pakruojiškių kadaise buvo matytas, tad vieni atėjo vedini nostalgijos, kiti gi – smalsumo, kaip filmo siužetas bus suprastas po daugelio metų. Nemokama filmų peržiūra organizuota bendradarbiaujant su Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejumi.

Rugsėjo 10 d. sinagogoje vyko literatūrinė-muzikinė kompozicija „Kelionė...“  Keliauti pakruojiškius ir miesto svečius  pakvietė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Jūratė Budriūnaitė-Kamrazer, Rolandas Dovydaitis, Romanas Dudnikas bei Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistas Motiejus Dudnikas (mokyt. Marytė Markevičienė). Projekto sumanytojas – Pakruojo kultūros centro režisierius Romanas Dudnikas. Popietėje dalyvavo  ir padėkos žodį aktoriams ir jaunajam Lietuvos talentui  Motiejui tarė Pakruojo r. savivaldybės meras Saulius Margis, Šiaulių apskrities Žydų bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis.

Europos žydų kultūros dienai Pakruojyje paminėti renginių ciklas baigtas rugsėjo 12 d. grupės  RAKIJA KLEZMER ORKESTAR  koncertu. Pažymint Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, grupė dovanoja  tradicinės žydiškos muzikos turą Lietuvoje, koncertui pasirinkdama  erdves, susijusias su žydų tautos istorija. Projektas skirtas supažindinti visuomenę  su žydiškos muzikos tradicija, taip pat gaivinti žydišką paveldą ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir miesteliuose.

Šių metų Europos žydų kultūros dienos tema buvo „Žydų kelionės“. „Keliauti“ Pakruojyje visą savaitę pasirinkta neatsitiktinai – norėjosi parengti kuo įvairesnius renginius, kad visi, neabejingi  žydų tautos istorijai, galėtų rasti sau artimą temą. Už šią galimybę nuoširdžiai dėkoju  programų dalyviams. Ačiū tariu ir Pakruojo kultūros centrui bei rajono vadovams – už draugystę, palaikymą ir pagalbą organizuojant renginius. Išskirtinė padėka ištikimiesiems Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos renginių  lankytojams – tik jūsų dėka jaučiamės stiprūs ir reikalingi!

Būkime sveiki ir iki pasimatymo kituose renginiuose.

Gitana Maasienė,
Europos žydų kultūros dienai Pakruojyje paminėti renginių organizatorė

Nuotr. Sigytos Kavaliauskienės, Gitanos Maasienės