Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

uzsklanda youVėl ruduo, ir vėl Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka tradiciškai kviečia į penktąją Šiaulių knygų mugę, kuri vyks lapkričio 9–22 dienomis.

Šių metų Knygų mugė, skirta bibliotekos 70-mečiui, bus ypatinga – ji keliasi į virtualią erdvę, kurioje bus galima stebėti vaizdo įrašuose užfiksuotus pokalbius su populiariausiais rašytojais ir kultūros veikėjais apie naujausias knygas ir skaitymo naujienas. „Knygų mugės – kitaip“ programa kaip niekada turininga – per dvi savaites virtualioje erdvėje (ŠAVB svetainė, socialinių tinklų Facebook ir YouTube profiliai) pasirodys net 9 pokalbiai su įdomiomis asmenybėmis.

Kaipgi knygų mugė be knygų – „Šiaulių knygų mugės – kitaip“ metu projekto partnerio knygynų tinklo „Vaga“ Šiaulių miesto knygyne, taip pat interneto knygyne www.vaga.lt su specialiai šiai progai skirtu nuolaidos kodu galėsite pigiau įsigyti Jums patikusių knygų. Daugiau informacijos ieškokite www.savb.lt

korona virusas 1024x729Atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka nuo 2020 m. lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d. skaitytojus aptarnaus bekontakčiu būdu. Šeštadieniais lankytojai nebus aptarnaujami.

 

Rugsėjo 11-20 dienomis Lietuvoje 27-ąjį kartą rengiamos Europos paveldo dienos (EPD). Šių metų tema - „Kultūros paveldas ir edukacija.“

Pakruojyje Europos paveldo dienų renginys vyks rugsėjo 18-ąją. Jį rengėjai susiejo su Tautodailės metais ir skiria žymiausiam savo krašto senosios kartos liaudies meistrui, Pirmosios lietuvių dailės parodos dalyviui, dievdirbiui Jonui Danauskui (1855-1937). Šįmet minimos ir dievdirbio 165-osios gimimo metinės. Renginys prasidės 10 valandą Pakruojo sinagogoje (Kranto g. 2) kraštiečio menotyrininko Stasio Latono paskaita „Jono Danausko gyvenimo ir kūrybos apžvalgos eskizas“.

10.45-15 val. organizuojama ekskursija. Jos metu aplankysime vietas Pakruojyje, Klovainių ir Rozalimo apylinkėse, susijusias su Jono Danausko gyvenimu, bylojančias jo kūrybinį kelią. Ekskursija baigsime viešnage Zigmantiškių kaime pas pedagogą, tautodailininką, medžio drožėją, muzikantą Egidijų Impolį. Jaukioje namų terasoje klausysimės tautodailininko pasakojimo apie tai, kaip jis atrado drožinėjimą, apie ilgą draugystę su medžiu ir grojimo jo paties pagamintais skrabalais. Turėsime puikią progą susitikti, pabendrauti ir su kitais rajono tautodailininkais. Apžvelgsime viktorinos „10 klausimų apie Pakruojo rajono tautodailininkus“, skelbtos rajono savivaldybės, viešosios bibliotekos tinklalapiuose bei bibliotekos veido knygoje, rezultatus ir apdovanosime jos nugalėtoją.

Norinčius vykti į ekskursiją, prašome iki rugsėjo 15 d. registruotis telefonu:

8-42161049 (Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius) arba el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Genė Juodytė, Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai