Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

uzsklanda youVėl ruduo, ir vėl Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka tradiciškai kviečia į penktąją Šiaulių knygų mugę, kuri vyks lapkričio 9–22 dienomis.

Šių metų Knygų mugė, skirta bibliotekos 70-mečiui, bus ypatinga – ji keliasi į virtualią erdvę, kurioje bus galima stebėti vaizdo įrašuose užfiksuotus pokalbius su populiariausiais rašytojais ir kultūros veikėjais apie naujausias knygas ir skaitymo naujienas. „Knygų mugės – kitaip“ programa kaip niekada turininga – per dvi savaites virtualioje erdvėje (ŠAVB svetainė, socialinių tinklų Facebook ir YouTube profiliai) pasirodys net 9 pokalbiai su įdomiomis asmenybėmis.

Kaipgi knygų mugė be knygų – „Šiaulių knygų mugės – kitaip“ metu projekto partnerio knygynų tinklo „Vaga“ Šiaulių miesto knygyne, taip pat interneto knygyne www.vaga.lt su specialiai šiai progai skirtu nuolaidos kodu galėsite pigiau įsigyti Jums patikusių knygų. Daugiau informacijos ieškokite www.savb.lt

korona virusas 1024x729Atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka nuo 2020 m. lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d. skaitytojus aptarnaus bekontakčiu būdu. Šeštadieniais lankytojai nebus aptarnaujami.

 

1. Pakruojo rajone gyvenęs liaudies meistras, paminklo Vytautui Didžiajam Bardiškiuose ir Birutei Lauksodyje autorius?
2. Iš Rozalimo apylinkių kilę ar čia gyvenę senesnės kartos liaudies meistrai?
3. Ar Pakruojo rajonas turėjo savo Stradivarijų? Jei taip, nurodykite jo pavardę.
4. Žeimelio apylinkėse gyvenęs dievdirbys, 1952 m. dalyvavęs San Paule (Brazilija) vykusioje I lietuvių dailės ir tautodailės parodoje?
5. Išnarpliokite žodžių grandinėlę, kiekviename žodyje pakeisdami po raidę:
XIX a. antroje pusėje-XX a. pradžioje gyvenęs ir kūręs liaudies skulptorius, palaidotas Rozalimo miestelio kapinėse – Meškerės virvelė – Mirtis – Dujinė medžiagos būsena.


6. Pakruojo rajono tautodailininkas, 2020 metais apdovanotas Pakruojo rajono savivaldybės padėkos ženklu?

  Ksaveras

7. Šios skulptūros (žr. paveiksliuką) autorius – žinomo mūsų krašto liaudies skulptoriaus tėvas. Kas jis?
8. XX a. 2-ojoje pusėje Pakruojyje gyvenę brolis ir sesuo, žinomi liaudies meistrai-audėjai?
9. Tai nedidelė ištrauka iš vieno straipsnio, publikuoto „Žiemgalos“ laikraštyje. Apie kokį mūsų rajono liaudies meistrą čia rašoma?:
„ [...] Darydavo skulptūras koplytėlėms, antkapiams. Tapė ir paveikslus (aliejumi ant drobės). Jo išdrožti mediniai altoriai yra Rozalimo, Pasvalio, Pakruojo, Klovainių ir kitose bažnyčiose.“
10. Išnarpliokite žodžių grandinėlę:
Senosios kartos Pašvitinio apylinkių liaudies skulptorius – Profesionalios imtynės, per kurias stengiamasi laimėti bet kokiais būdais – Krūmas (bulvių, aviečių, rožių) – Žuvėdrą primanantis paukštis.

Viktorinos klausimus sudarė Genė Juodytė,
Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai

Atsakymus siųskite iki rugsėjo 16 d. el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Nugalėtoją paskelbsime rugsėjo 18 d., o apdovanosime per Europos paveldo dienos renginį Pakruojyje.