Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

00 Pakruojietė Rasa Kukutienė prieš kelis dešimtmečius laikė ūkyje dvi karves. Kai ponia Rasa susirado darbą, karvių teko atsisakyti, bet meilė šiam gyvuliui nedingo. Dabar moters namai pilni įvairiausių daiktų su karvių atvaizdais: statulėlių, paveikslų, puodelių, net drabužių.


„Kolekcininke tapau atsitiktinai, – pasakoja moteris. – Kartą dovanų gavau raktų pakabutį-karvytę, dar kažkas atsiuntė linksmą telefono užsklandą su man mielo gyvuliuko siluetu. O beveik tuo pat metu, skubėdama į darbą, užbėgau į parduotuvę puodelio arbatai. Paėmiau nuo lentynos pirmą pasitaikiusį. Pamatęs ant puodelio pavaizduotą karvytę, bendradarbis pasiūlė imtis kolekcijos. Tąkart tik numojau ranka... Tačiau tas pats bendradarbis vėliau ir tapo mano būsimosios kolekcijos pradininku, Joninių proga padovanojęs Klovainių keramikų pagamintą karvutę. Nuo jos viskas ir prasidėjo...“

Dabar, turbūt, nėra nei vieno giminaičio, bičiulio ar pažįstamo, kuris nežinotų apie šią Rasos aistrą. „Pati  perku tik labai išskirtines, originalias, vienetines karvutes, nes jų kiekis seniai nebesvarbus“, – sako kolekcijos savininkė. Pasak Rasos, ji  griežtai laikosi vieno principo: nieko po du!  „Būna, kad eksponatai  iš pirmo žvilgsnio atrodo tarsi vienodi, bet,  geriau įsižiūrėjus, matyti, kad skiriasi galvytės padėtis, mimika ar kita. Gavusi dovanų antrą tokį – mielai padovanoju kitiems". Pastaruoju metu daug kolekcionierės pažįstamų užsuka į svečius vedini savo svečiais. Tikėtina, kad ateityje panašių ekskursijų tik daugės.

Šiuo metu kolekcijoje yra beveik tūkstantis eksponatų, parvežtų iš Japonijos, Portugalijos, Italijos, Danijos, Belgijos, Vokietijos, Afrikos, Kubos, Ukrainos ir kitų šalių. „Dabar jų turiu beveik iš viso pasaulio ir pačių įvairiausių. Įdomiausia tai, kad per tą kolekciją sužinojau, jog pasaulyje dėl karvių pamišusi ne aš viena. Yra netgi karvių bičiulių organizacija, vienijanti žmones, renkančius karvių skulptūrėles ir kitokius su jų atvaizdu papuoštus daiktus“, – apie savo pomėgį pasakoja R. Kukutienė. Į klausimą, ar negalvojanti steigti Karvės muziejaus, ponia Rasa tik nusišypso, palikdama atsakymą ateičiai.

Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje eksponuojamoje parodoje tik maža kolekcijos dalis – 115 eksponatų. Unikali ekspozicija veiks iki 2020-09-20. Maloniai kviečiame aplankyti.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Judita Jereckienė
Nuotr. R. Livanienės