Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

Knygos sutiktuvės

Venckevičius1 2   Džiugu, kad gausėja leidinių apie Pakruojo kraštą. 2019-aisiais tokių leidinių sąrašą papildė kraštiečio, technologijos mokslų daktaro, Kauno technologijos universiteto Panevėžio padalinio buvusio docento Vytauto Venckevičiaus knyga „Juos Mūša viliojo: Mišeikiai, Pociūnai ir jų apylinkės XVIII–XXI a.“. Tai ne pirmoji kraštiečio knyga. V. Venckevičius yra dar keturių knygų autorius ar bendraautoris. Jei ankstesnės – mokslinio ar publicistinio pobūdžio, tai ši - istorinis-kraštotyrinis darbas, kuriuo atsigręžta į gimtąjį kraštą. „Kiekvienam iš mūsų tėviškė - brangiausias pasaulio kampelis. Čia augta, bręsta – tad jos vaizdiniai persekioja žmogų iki gyvenimo pabaigos. Ypač, persiritus per gyvenimo kalnelį, mintyse vis labiau grįžtama į vaikystę. Nostalgija tėviškei kyla tiesiog iš pasąmonės ir širdies gelmių“,- rašo knygos įžanginiame žodyje jos autorius.
   To gražaus jausmo vedamas V. Venckevičius parengė solidžią 459 puslapių knygą. Joje - ne tik gimtojo Mišeikių, bet ir šalia esančių kaimų istorija, gamta, žmonių buitis ir būtis, buvusių ir esamų gyventojų atsiminimai, pateikti jų pačių ar autoriaus užrašyti. Neabejoju, kad knygoje pasitaikys ir vienas kitas netikslumas. To neįmanoma išvengti, kai dauguma teiginių, faktų grindžiami žmonių atsiminimais.
   Rugpjūčio 8 dieną Pakruojo sinagogoje vyks gražus renginys. Jo metu bus  pasitikta ir į gyvenimą palydėta naujoji knyga. Viliuosi, kad renginiu susidomės knygoje aprašomų vietovių žmonės, ir jis jiems lyg dvasios atlaidai, per kuriuos atsiminimais sugrįš į praeitį, prisimins tuos, su kuriais augta, gyventa, susitiks su seniai matytais kaimynais. Knygos sutiktuvėse dalyvaus Mūšos krašto folkloro ansamblis „Pamūšis“.
  Renginio pradžia – 14 val.

Genė Juodytė
Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai