Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

Be pavadinimo Birželio 11-ąją kraštiečiui dailininkui, vienam intelektualiausių ir originaliausių Kauno „tyliojo modernizmo” atstovų Adoliui Jonui Krištopaičiui būtų sukakę 95-eri. Deja, laikas skaičiuoja dvidešimtus metus, kai netekome šio talentingo menininko. Abi sukaktys – puiki proga prisiminti žmogų, kurį mes, pakruojiečiai, linkę laikyti savu.


Adolis Jonas Krištopaitis gimė Balanėlių kaime (dab. Pakruojo r.). 1948 m. baigė Linkuvos gimnaziją ir tolimesnį gyvenimą susiejo su Kaunu. Studijavo Taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute, dirbo Lietuvos teatro draugijos, Kauno ,,Dailės“ kombinato dailininku, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus eksponatų konservavimo sektoriaus vedėju. Dirbdamas nepamiršo savo didžiojo pašaukimo - kūrybos. Kelią į tapybą prasiskynė, kurdamas natūralistinius peizažus, portretus. Vėliau pasuko modernizmo kryptimi. Plėtojo peizažų, marinų, teminių bei abstrakčių kompozicijų žanrus, iki mirties savitai ir produktyviai dirbo portreto srityje. Dailininkas pasižymėjo ypatingu darbštumu ir atsidavimu kūrybai. Dalyvavo daugiau nei 200 grupinių parodų, surengė 28 personalines parodas.

Liepos 3-ąją Adolio Jono Krištopaičio 95-metis minimas Pakruojyje. Ta proga viename gražiausių miesto pastatų – sinagogoje atidaroma dailininko tapybos paroda „Šešios šviesos”. Parodos kuratorė - dailininko anūkė, menotyrininkė Violeta Krištopaitytė-Jocienė. Parodai atrinktus darbus ir jos pavadinimą ji sieja ne tik su dailininko gyvenimu, bet ir su žydų kultūra, religija: „Šeši šviesos istorijos puslapiai iš paskutiniojo tapytojo kūrybos dešimtmečio. Peizažo ar erdvės motyvo pagalba jie abstrakčia kalba pasakoja apie ypatingas būsenas, patirtis, suvokimus. Puslapiai, rašyti artėjant menininko iškeliavimui š Didžiąją šviesą prieš 20 metų... Skaičius šeši – svarbus žydų kultūroje. Tai ir šešios pasaulio kūrimo dienos, šeši Dovydo žvaigždės kampai, šešios Mišnos knygos – itin svarbus, pirmasis rašytinis judėjų Sakytinio Įstatymo rinkinys“.

Atsitiktinumas ar mistinis sutapimas, bet kaimo pavadinimas, kuriame gimė dailininkas taip pat susijęs su šviesa. Balanėliai ir balana giminiški žodžiai. Tikiu, kad ir renginys, skirtas dailininkui atminti, spinduliuos šviesa. Šviesos suteiks Pakruojo kultūros centro Pagyvenusių žmonių vokalinio ansamblio „Sidabrinė gija” (vadovas Egidijus Šlapikas) atliekamos dainos. Ansambliečiai pabandys atgaivinti kelių dešimtmečių senumo tradiciją, kai be dainos nebuvo įsivaizduojami ne tik žiemgalių dailininkų plenerai (aktyviai juose dalyvavo ir A. J. Krištopaitis), bet ir parodų atidarymai.
Dailininko gyvenimą ir pačią šviesiausią jo pusę – kūrybą pristatys menotyrininkė Violeta Krištopaitytė- Jocienė.

Genė Juodytė, Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai