Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

atsisiustiĮsibėgėjant vakcinacijai,  Lietuvos viešosios savivaldybių bibliotekos prisijungia prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacinės kampanijos „Petys už laisvę“, raginančios visuomenę nebijoti vakcinų nuo COVID-19 ir skiepytis.  Ypač svarbu, kad ši žinia pasiektų Senjorus – 65+ metų gyventojus.

Šiuo metu pasirodanti klaidinanti informacija apie vakcinaciją ne tik trikdo sveikatos apsaugos įstaigų darbą, bet ir ilgina karantiną , stabdo verslus ir įtakoja  Lietuvos Respublikos gyventojų psichinę sveikatą.

Kviečiame naudotis tik patikimais oficialiais šaltiniais:

informacija apie vakcinas – www.koronastop.lt
vakcinos linija – tel. 8 5 230 0123
Tik nuo mūsų visų priklauso, kaip suvaldysime pandemiją.

Dalinamės medžiaga, kurioje į klausimus susijusius su vakcinacija atsakinėja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir gydytoja, sveikatos laidų vedėja, sveikos gyvensenos ambasadorė Irena Pivoriūnienė, o taip pat kontaktine informacija, norintiems pasiteirauti apie vakcinas savo gyvenvietėse:

Alvydas Unikauskas: „Ką turėčiau žinoti apie vakcinaciją?“

Irena Pivoriūnienė: „Ką turėčiau žinoti apie vakcinaciją?“

Kontaktai šalia Jūsų gyvenvietės

Skrajutes apie vakcinacijos svarbą taip pat nemokamai daliname mūsų bibliotekos lankytojams. Kviečiame ateiti pasiimti!

Infekcinių ligų gydytojo VU profesoriaus habil. dr. Arvydo Ambrozaičio pasisakymas akcijoje:

{youtube}TxEMFz0eiRc|500|350{/youtube}

in5z4m45088Švelnėjant karantino sąlygoms, Pakruojo rajono Juozo Paukštelio viešoji biblioteka teikia šias paslaugas:

KNYGŲ SKOLINIMOSI PASLAUGA:
Knygų užsakymas, rezervavimas, pratęsimas atliekamas:
internetu el. kataloge https://pakrvb.libis.lt/index.jsp arba atvykus į biblioteką,
telefonu Viešojoje bibliotekoje Skaitytojų aptarnavimo skyrius (8 421) 61 049,
Vaikų erdvė 8 (421) 61 303.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus el. paštas j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt ;
Vaikų erdvės – vaiku@pakruojis.rvb.lt
Viešojoje bibliotekoje grąžinamas knygas įdėti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie pagrindinio įėjimo į Viešąją biblioteką.
Grąžintos knygos bus karantinuojamos.

Bibliotekoje vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis saugaus 2 metrų atstumo.

Clipboard01

mergaitės

 

vasaraBirželio 1 d. prasidėjo visą vasarą truksiantis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Šiemet jo šūkis – „Knyga – vasaros desertas!“. Skaitymo iššūkio dalyviai kviečiami registruotis interneto svetainėje vasarasuknyga.lt, atlikti penkias smagias užduotis ir laimėti vertingų prizų.
Kokios knygos įtraukia taip, kad atvertus pirmą puslapį lauki, nesulauki, kada bus pabaiga? Taip, žinoma, detektyvai! Klysta manantieji, kad šis literatūros žanras skirtas tik suaugusiems. Yra įvairių detektyvų – ir skirtų jaunimui, ir vaikams, ir netgi patiems mažiausiems, dar savarankiškai neskaitantiems. Pristatome bibliotekininkų rekomendaciją, kokios knygos tinka akcijos „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkio užduočiai perskaityk detektyvą.

guboja Gegužės 14 d. 18 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kviečia stebėti virtualią diskusiją „Už teisę kurti ir būti savimi“, kurią rengia Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ kartu su partneriais – ŠAVB ir asociacija „Savarankiškas gyvenimas“.



https://www.youtube.com/watch?v=LUGxvzsfXQE&feature=emb_logo

„Už teisę kurti ir būti savimi“ – tai švietėjiškų renginių ciklas, kurį 2017 m. pradėjo draugija „Guboja“. Šios iniciatyvos tikslas – ginti žmonių, turinčių negalią, teises, mažinti jų socialinę atskirtį, skatinti aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime, interaktyviomis, novatoriškomis priemonėmis padėti šiems žmonėms užmegzti lygiaverčius ryšius su sveikųjų visuomene, ugdyti tarpusavio pasitikėjimą, bendrystę, teikti informaciją apie neįgaliųjų poreikius, pradedant aplinkos pritaikomumu, profesiniu užimtumu ir baigiant kultūrine, kūrybine veikla.

Per trejus metus iniciatyva „aplankė“ įvairius Lietuvos miestus, o nuo šiol organizatoriai plečia savo veiklą ir keliasi ir į virtualią erdvę, tad renginiai bus prieinami net ir atokiausiems šalies kampeliams bet kuriuo metu.

Nuo gegužės 8 d. šis virtualus socialinės įtraukties projektas pasiekiamas bibliotekos svetainėje bei LSKD „Guboja“ internetiniame puslapyje www.guboja.lt. Čia apsilankiusieji gali pamatyti „Lietuvos geležinkelių“ kartu su asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ parengtą medžiagą – joje supažindinama, kaip aptarnauti įvairias negalias turinčius žmones. Čia pateikiamos ir dienos centro „Mažoji guboja“ judesio teatro trupės spektaklio „Ilgas kelias namo“ ištraukos (rež. Povilas Krivickas).

Gegužės 14 d. virtualų projektą „Už teisę kurti ir būti savimi“ pratęs diskusija, kurioje bus kalbama apie aukštojo mokslo prieinamumą neįgaliesiems, universalųjį dizainą. Taip pat diskusijos dalyviai dalysis gyvenimiškomis istorijomis, sklaidys ydingus mitus apie neįgaliųjų savarankiškumo galimybes.

Tad visi labai kviečiami gegužės 14 d. 18 val. stebėti diskusiją socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“.

Diskusijos dalyviai:Viktorija Vitaitė – Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė;
•    Vaida Butautaitė – Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ respublikinės tarybos narė, neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Klaipėdos guboja“ vadovė;
•    Ričardas Dubickas – asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas;
•    Ekaterina Prakapene – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja;
•    Egidijus Elijošius – Šiaulių miesto mero pavaduotojas, ŠU Specialiosios pedagogikos katedros lektorius;
•    Jurgis Brūzga – dainininkas, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ ambasadorius.
•    Gyvenimiškomis sėkmės istorijomis dalysis žmonės, turintys negalią.
Renginys iš dalies finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo  ministerijos lėšomis.