Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

90934542 10158113000184233 8370848211446792192 o Kviečiame išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą.

Gegužės 8 d. konkurso, skirto Europos dienai paminėti, dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. jau vienuoliktą kartą vyksiančiame „Europos egzamine”. Šiais metais išskirtinis dėmesys bus skirtas Europos Sąjungos žaliojo kurso ir prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusios Europos prioritetams.

„Europos egzaminą“ internetu spręsti kviečiami mokiniai, studentai, organizacijų atstovai, įvairių darboviečių darbuotojai ir individualūs dalyviai. Gegužės 19 d. vyks antrasis „Europos egzamino“ etapas internetu, į kurį pateks po geriausią dalyvį iš kiekvienos mokyklos, organizacijos (ar darbovietės) ir geriausiai egzaminą išsprendę individualūs dalyviai. Informacija dėl „Europos egzamino“ finalo bus tikslinama.

Kokie prizai laukia „Europos egzamino“ finalo nugalėtojų ir prizininkų?

• Kelionės į Europos Sąjungas institucijas Briuselyje
• Apsilankymas Europos Parlamente ir susitikimas su Europos Parlamento nare Aušra Maldeikiene
• Lux Express kelionių bilietai į Rygą/Taliną/Varšuvą
• Diena Nyderlandų Karalystės ambasadoje
• Bilietai į didžiausią Baltijos šalyse progreso ir inovacijų festivalį „Login 2020"
• Stalo žaidimai „Eureka“
• Muzikinis Jurgio Didžiulio pasirodymas masiškiausiai organizacijai
• Kiti prizai

Pasiruošimas Europos egzaminui

Kviečiame apsilankyti „Europos egzamino“ mokymosi kampelyje ir susipažinti su „Europos egzaminui“ pasiruošti rekomenduojamais leidiniais, spręsti viktorinas ir žiūrėti trumpametražius filmus, padėsiančius geriau suprasti Europos Sąjungą.

Daugiau informacijos apie Europos egzaminą rasite: https://ec.europa.eu/lithuania/events/europos-egzaminas_lt https://www.facebook.com/events/216324026246718/

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneriai: LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, didžiausias Baltijos šalyse progreso ir inovacijų festivalis Login 2020, Lux Express, Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Valstybės pažinimo centras.

Registruojantis rekomenduojame nurodyti, kad esate Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos atstovas.