Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

korona virusas 1024x729Atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka nuo 2020 m. lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d. skaitytojus aptarnaus bekontakčiu būdu. Šeštadieniais lankytojai nebus aptarnaujami.

 

vik2 Balandžio 23-29 d. skelbiama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šįmet ji – dvidešimtoji. Pažymėdami tai, viktorinoje pateikiame klausimus apie bibliotekas ir bibliotekininkus. Beje, šis turas – paskutinis. Balandžio 30 d. paskelbsime konkurso rezultatus ir nugalėtoją.

1. Koks žymus žmogus, gyvenęs Pakruojo krašte, dirbo Kongreso bibliotekoje Vašingtone?
2. Jo tėvas buvo gydytojas, vadovėlio autorius, visuomenės veikėjas, daug metų gyvenęs ir dirbęs mūsų krašte, čia atgulęs ir amžinojo poilsio, jis – įžymus literatūros tyrinėtojas, pedagogas, mokslų daktaras, dirbęs vieno JAV universiteto bibliotekoje, tvarkęs ir komplektavęs jos lituanistikos fondą. Kas tas jis ir kokio universiteto bibliotekoje dirbo?
3. Rašytojas, vienos mūsų krašto mokyklos auklėtinis, tarpukario metais sudaręs šv. Kazimiero draugijos išleistų knygų katalogą?
4. Pakruojo krašto dvaras, tarpukario metais garsėjęs savo biblioteka?
5. Kada Pakruojyje įsteigta viešoji biblioteka?
6. XX a. 9 dešimtmetyje prie Pakruojo centrinės bibliotekos buvo įkurtas klubas, kurio vienos sekcijos veikla buvo itin ryški ne tik Pakruojyje, bet ir visoje Lietuvoje. Koks tai klubas, kuriais metais įkurtas ir kokia sekcija jį garsino?
7. „Pavasaris alsavo visur – ir žalia gelumbe nusidangsčiusiuose laukuose, ir padūmavusiame, pumpurais pakvipusiame šile, ir žydroje padangėje, kur vyturiai trililiuoja, ir senio Tankūno veide, kai jis pypkę traukdamas, prisimerkęs žiūrėjo į skrendantį gervių pulką: ar ne stebuklas – šimtus mylių perskrenda ir nepasiklysta!..
Žaliu pagrioviu slinko eilelė žmonių – vyrų, moterų, mergaičių. Vyrams kepurių snapai nuo saulės blizgėjo, kitam melsvas dūmas pro pasišiaušusius ūsus smilkčiojo; moterims skarelės bolavo, sijonai margavo, suknelės. Eidami rankomis rodė, sukinėjosi – matyt, šnekėjosi, gal ginčijosi“, –
tai ištrauka iš vieno romano. Nurodykite kūrinio pavadinimą, autorių? Ką bendro jo autorius turi su mūsų kraštu ir Pakruojo viešąja biblioteka?
8. Pakruojo rajono bibliotekininkė, respublikinio konkurso "Lietuvos kaimas XXI a. išvakarėse" laureatė? Už kokią veiklą pelnė įvertinimą?
9. Kuriais metais Pakruojo viešoji biblioteka įsigijo pirmuosius kompiuterius?
10. Išnarpliokite žodžių grandinėlę, kiekviename žodyje pakeisdami po raidę:
Pirmasis Pakruojo bibliotekos vedėjas – Prieskoninė daržovė – Mašina, skirta objektų pakėlimui – Vyriškos lyties bitė

Atsakymus siųskite iki balandžio 29 d. el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Sėkmės!

Klausimus sudarė
Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai