Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

5vik Klausimai:

1. Kada ir kokioje vietovėje buvo įkurtas pirmasis Pakruojo krašto muziejus? Kas buvo muziejaus įkūrėjas?
2. Kas ir kada parengė pirmąją knygelę apie Lygumus?
3. Pokario metų Linkuvos gimnazijos tos pačios laidos auklėtiniai, pedagogai, savo darbais, visuomenine veikla palikę ryškią brydę Žiemgalos krašto kultūroje? Kas jie?
4. 1901 metais Jonas Jablonskis, už lietuvišką veiklą netekęs mokytojo pareigų Revelio (Talino) gimnazijoje, apsigyveno Žeimelyje. Dėl kokios priežasties pasirinktas Žeimelis?


5. Pakruojo rajone yra unikalus pėščiųjų takas, kuriuo einant susipažįstama su miško augalų, paukščių ir žvėrių įvairove. Einant juo galima pamatyti ir objektą, kuris iki šiol laikomas šventu. Kur yra tas unikalus pėščiųjų takas ir kas tas minimas šventas objektas?
6. Rašytojas, kultūros veikėjas, XIX a. pab.-XX a. pr. gyvenęs Pašvitinio krašte?
7. "Kai jaunuomenė išmoks žaidimų, mokės linksmai ir padoriai leisti laiką, tada geriau galės tarpti ir blaivybė", – tuos žodžius daugiau kaip prieš šimtą metų pasakė (ir užrašė) pedagogas, rašytojas, parengęs ne vieną žaidimų rinkinį vaikams. Šis žmogus kurį laiką gyveno, dirbo vienoje mūsų krašto vietovėje, čia pasistatė ir namus. Kas jis?
8. Praėjus savaitei po Velykų, švenčiamos Vaikų Velykėlės. Kiškutis – vienas iš šios šventės simbolių. Išvardinkite eiliuotus kūrinėlius apie kiškį, zuikį, kuriuos mažiesiems skaitytojams parašė Pakruojo krašte gimę ar gyvenę rašytojai?
9. Kada, kokio kraštiečio ir koks filmas įrašytas į UNESCO programos "Pasaulio atmintis" Lietuvos nacionalinį registrą? Gal žinote metus kada filmas buvo sukurtas?
10. Išnarpliokite žodžių grandinėlę, kiekviename žodyje pakeisdami po raidę:
Kraštietis, pasirašinėjęs Jurgio Pipiro slapyvardžiu – Laipsniškas kitimas – Muzikinė melodija – Tais pačiais metais baigusieji mokyklą

Atsakymai:

1. XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Vismantų kaime. Janis Brinkis (1912-1987).
2. 1937 m. kunigas Povilas Svilas.
3. Visuomenininkė, kraštotyrininkė, "Linkavos" etnografinio ansamblio įkūrėja ir ilgametė vadovė Stanislava Lovčikaitė ir visuomenininkas, kraštotyrininkas, Žiemgalos krašto praeities tyrinėtojas, „Žiemgalos“ muziejaus įkūrėjas, literatas Juozas Šliavas.
4. Žeimelyje gyveno ir gydytoju dirbo lietuvių tautinio sąjūdžio dalyvis, Jono Jablonskio bendražygis ir žmonos brolis Adomas Sketeris, galėjęs sesers šeimai suteikti ne tik stogą virš galvos, bet ir materialiai paremti.
5. Rozalimo pažintinis miško takas. Šventas (stebuklingas) akmuo su Marijos pėda.
6. Povilas Višinskis.
7. Matas Grigonis.
8. Poema Kiškių sukilimas. Autorius – Kazys Binkis; Poemėlė (kai kur nurodoma eiliuota pasaka) Zuikis puikis – autorius Eduardas Mieželaitis.
9. 2019 metais dailininko, scenografo, vitražisto Stasio Ušinsko sukurtas pirmasis lietuviškas garsinis trumpametražis lėlių-marionečių filmas "Storulio sapnas". 1938 m.
10. Raila – Raida – Gaida – Laida.

Šiame ture geriausiai sekėsi Valentinai Alekseriūnaitei, teisingai atsakiusiai į 9 klausimus. 8 teisingus atsakymus pateikė Virginija Kvedarienė ir Jovita Martišienė.

 Genė Juodytė
Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai