Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

korona virusas 1024x729Atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka nuo 2020 m. lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d. skaitytojus aptarnaus bekontakčiu būdu. Šeštadieniais lankytojai nebus aptarnaujami.

 

5vik 1. Kada ir kokioje vietovėje buvo įkurtas pirmasis Pakruojo krašto muziejus? Kas buvo muziejaus įkūrėjas?
2. Kas ir kada parengė pirmąją knygelę apie Lygumus?
3. Pokario metų Linkuvos gimnazijos tos pačios laidos auklėtiniai, pedagogai, savo darbais, visuomenine veikla palikę ryškią brydę Žiemgalos krašto kultūroje? Kas jie?
4. 1901 metais Jonas Jablonskis, už lietuvišką veiklą netekęs mokytojo pareigų Revelio (Talino) gimnazijoje, apsigyveno Žeimelyje. Dėl kokios priežasties pasirinktas Žeimelis?
5. Pakruojo rajone yra unikalus pėščiųjų takas, kuriuo einant susipažįstama su miško augalų, paukščių ir žvėrių įvairove. Einant juo, tiesa, truputį pasukus į šoną, galima pamatyti ir mitologinį objektą, kuris iki šiol laikomas šventu. Kur yra tas unikalus pėščiųjų takas ir kas tas šventas objektas?


6. Rašytojas, kultūros veikėjas, XIX a. pab.-XX a. pr. gyvenęs Pašvitinio krašte?
7. "Kai jaunuomenė išmoks žaidimų, mokės linksmai ir padoriai leisti laiką, tada geriau galės tarpti ir blaivybė", – tuos žodžius daugiau kaip prieš šimtą metų pasakė (ir užrašė) pedagogas, rašytojas, parengęs ne vieną žaidimų rinkinį vaikams. Šis žmogus kurį laiką gyveno, dirbo vienoje mūsų krašto vietovėje, čia pasistatė ir namus. Kas jis?
8. Praėjus savaitei po Velykų, švenčiamos Vaikų Velykėlės. Kiškutis – vienas iš šios šventės simbolių. Išvardinkite eiliuotus kūrinėlius apie kiškį, zuikį, kuriuos mažiesiems skaitytojams parašė Pakruojo krašte gimę ar gyvenę rašytojai?
9. Kada, kokio kraštiečio ir koks filmas įrašytas į UNESCO programos "Pasaulio atmintis" Lietuvos nacionalinį registrą? Gal žinote metus kada filmas buvo sukurtas?
10. Išnarpliokite žodžių grandinėlę, kiekviename žodyje pakeisdami po raidę:
Kraštietis, pasirašinėjęs Jurgio Pipiro slapyvardžiu – Laipsniškas kitimas – Muzikinė melodija – Tais pačiais metais baigusieji mokyklą

Atsakymus siųskite iki balandžio 22 d. el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Sėkmės!

Klausimus sudarė Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai
Genė Juodytė