Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

Be pavadinimo Vasario 13 d. (ketvirtadienį) 15 val. Pakruojo sinagogoje kviečiame į Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams skirtą nemokamą filmo-spektaklio „GETAS“ (2015, Lietuva) peržiūrą ir susitikimą su režisieriumi Juliumi Dautartu.

Šiaulių apskrities žydų bendruomenės iniciatyva, renginio metu taip pat bus atidaryta Kauno žydų religinės bendruomenės parengta Ester Lurje ofortų ir atvirukų paroda.


Vilniaus geto gyvenimas ir ta paskutinė jo gyvavimo minutė tapo šio filmo-spektaklio, sukurto kartu su Mykolo Romerio universiteto studentais, pilietiniu ir žmogišku kūrybos motyvu. Tikrais įvykiais paremta istorija liudija apie Vilniaus geto kalinių gyvenimą – jų viltis, tikėjimą, siekį išgyventi ir kurti.

Unikalaus projekto scenarijaus autorius ir režisierius – Julius Dautartas, operatoriai – Valentinas Ryčkovas, Egidijus Lenčickas, kompozitorius – Gintaras Sodeika. Filmas (N 7) lietuvių kalba su angliškais subtitrais. Filmo trukmė – 90 min.

Renginys nemokamas. Organizuotas Juozo Paukštelio viešajai bibliotekai bendradarbiaujant su Pakruojo rajono savivaldybe, tarybos nare Erika Kižiene, Šiaulių apskrities žydų bendruomene, Kauno žydų religine bendruomene, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru, Pakruojo kultūros centru.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.