Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

SID 2020 LT outline Saugesnio interneto dieną (SID) organizuoja jungtinis „Insafe“ / „INHOPE“ tinklas, padedant Europos Komisijai, kad kiekvieną vasarį skatintų saugų ir pozityvų skaitmeninių technologijų naudojimą, ypač tarp vaikų ir jaunimo. Ši diena švenčiama antro mėnesio, antros savaitės, antrą dieną. 2020 metais ji bus minima vasario 11 d. Kasmet Saugesnio interneto dieną milijonai žmonių susivienija, kad skatintų teigiamus tiesioginius pokyčius, tiesioginio saugumo problemų žinojimą ir dalyvautų renginiuose bei veiklose visame pasaulyje.

Saugesnio interneto diena siekiama kurti SAUGESNĮ ir GERESNĮ INTERNETĄ, kur kiekvienas gauna teisę technologijas naudoti atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai. Kampanijos tikslas – pasiekti vaikus ir jaunimą, tėvus ir globėjus, mokytojus, pedagogus ir socialinius darbuotojus, taip pat pramonės įmones, sprendimų priėmėjus ir politikus, skatinti prisidėti visus kuriant geresnį internetą.

2020 metų Saugesnio interneto dienos šūkiu „KURKIME GERESNĮ INTERNETĄ KARTU!“ skatinama visus prisijungti prie judėjimo, dalyvauti jame ir išnaudoti visas interneto galimybes, jungiant žmones vienam tikslus – kurti geresnį ir saugesnį internetą!
Šiai dienai pažymėti skiriama savaitė nuo vasario 10 iki 15 d. Savaitės renginius remia projektas  PRISIJUNGUSI LIETUVA

Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka šiai dienai pažymėti kviečia į savaitės renginius:

Vasario 10-15 d.
Paroda „Kurkime geresnį internetą kartu!“ (Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka, Interneto skaitykla, III aukštas)

Vasario 11–12 d.
10.00 val. Mokymai pagal pažengusiųjų mokymo programą „Būkime saugūs internete!“ (Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka, Interneto skaitykla, III aukštas)

Vasario 11 d.
11.00 val. transliacija internetu „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“. Be interneto savo kasdienybės nebeįsivaizduojame: statistikos duomenimis, 73 proc. 16-74 metų Lietuvos internautų juo naudojasi kasdien. Dažniausiai – bendravimui, informacijos paieškai ir bankininkystei: bankų paslaugos jau seniai prieinamos visur, kur veikia interneto ryšys. Tačiau į tendencijas žvalgosi ir sukčiai, vis dažniau ieškantys patiklių aukų virtualioje erdvėje. Kokie dažniausi sukčiavimo būdai ir kaip išsaugoti budrumą? Seminaro metu ekspertai pasidalins pavyzdžiais bei patarimais. Lietuvos banko ir komercinių bankų ekspertai pasidalins pavyzdžiais bei patarimais, kaip išsaugoti budrumą virtualioje erdvėje. (Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka, Interneto skaitykla, III aukštas)

Vasario 12 d.
13.15 val. Pakruojo sinagogoje dokumentinio filmo „Interneto valytojai“ (angl. k. „The Cleaners“, N-16) peržiūra.
Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

Vasario 13 d.
14 val. viktorina vaikams „Internetas – draugas ir priešas“ (Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvėje, I aukštas)

Vasario 13 d.
11.00 val. transliacija internetu „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“. Sekstingas (anglų k. žodžių sex ir texting junginys) – tai seksualaus turinio žinučių, apnuoginto kūno vaizdų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis skaitmeninėmis technologijomis. Sekstingo proveržis yra neatsiejamas nuo išmaniųjų įrenginių, socialinių tinklų, pažinčių programėlių progreso ir dažniausiai suvokiamas kaip simpatijos, seksualumo išraiška, pažinties mezgimas ar santykių išlaikymas, flirtas, žaidimas. Savanoriškai siunčiamas erotinis vaizdas ar tekstas mylimam žmogui, nesitikint, kad jį pamatys kiti žmonės. Šis bendravimo pobūdis itin populiarus paauglių tarpe, tačiau neretai gali virsti virtualaus intymumo spąstais. Kas nutinka, kai meilė baigiasi ir santykiams pašlijus erotiniai vaizdai yra paviešinami? Kada sekstingo „žaidimai“ gali tapti nusikaltimu? Kaip elgtis nukentėjus ir kur kreiptis pagalbos?