Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

000 Tikrumas, toks pirmas įspūdis po susitikimo su grafiku, pieštuko virtuozu Andriumi ir jo žmona, mokytoja Jurgita. Dvi meniškos sielos, trykštančios nuoširdumu bei meile vienas kitam ir šalia esantiems, Kelmėje gerai žinomi visuomenininkai, dosniai dalijantys save, neskaičiuojant laiko, nesiekiant asmeninės naudos. Tiesa, reikėtų kiek patikslinti, laiką, vis tik, Seselskai yra paskirstę. Šeima laikosi griežtos aštuonių valandų taisyklės: aštuonios valandos per parą darbui, po aštuonias – šeimai ir miegui.


Sausio 17 d. Pakruojo sinagogoje vykusios popietės metu svečiai pristatė atvežtą grafikos parodą, taip pat dalijosi gyvenimiška patirtimi, kaip išsaugoti tarpusavio santykius, nebijoti pasitaikančių krizių, kaip susidėlioti savo laiką, kad jo užtektų ne tik darbui bei planams įgyvendinti, bet ir šeimai. Pokalbį gražiai papildė Jurgitos skaitomos literatūrinės ištraukos, poezija. Laikas tarsi sustojo. Užburti nuoširdaus žodžio ir pieštuko pagalba išgautų vaizdų žaismo, sušildyti kavos ir jaukaus būvimo kartu, renginiui pasibaigus išsiskirstyti niekas neskubėjo. Susirinkusieji bendravo prie kavos puodelio, apžiūrinėjo eksponuojamus paveikslus, įsigiję autoriaus Andriaus Seselsko knygas „Vilniaus padavimai“ ar „Sielos sodai“ – išsirikiavo eilėje prie autografų. Liko ne tik šilti to vakaro įspūdžiai, bet ir paroda, kuri lankytojų laukia iki vasario 15 d.

Parodos atidarymą arba „kavos vakarą kitaip su Seselskais" organizavo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Judita Jereckienė. Direktorė Romualda Kulšytė dėkodama svečiams įteikė savo sudarytą ir praeitais metais viešosios bibliotekos išleistą knygą „Juozas Paukštelis ir Juozo Paukštelio literatūrinės premijos laureatai“.

Bibliotekos inf.
Nuotr. Rimos LIvanienės, Gitanos Maasienės