Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

Be pavadinimoPakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos skaitykloje veikia suvenyrinių batelių paroda iš asmeninės Astos Sutkienės kolekcijos. Paroda veiks iki vasario 29 d. Kviečiame aplankyti!


Nepamačius sunku patikėti, kokių tik miniatiūrinių batų batukų galima sukurti: puoštų įvairiais kaspinėliais, blizgiomis detalėmis, tarsi nukeliančių į vaikystę, kai daugelis mergaičių skaitė pasakas apie princeses, o berniukai – apie narsius riterius ar muškietininkus, taip pat lietuviškų klumpių klumpaičių, keramikinių, medinių, padarytų iš plastiko ar kitų medžiagų.

Štai ką apie kolekciją sako jos šeimininkė A. Sutkienė: „Šiemet bus dešimt metų, kai renku batelius. Vos tik sugalvojau eksponuoti kolekcijas, pati pradėjau ir batelius rinkti. O pradžią davė mano nupirkti raktų pakabukai dukroms – sportiniai bateliai. Jos jų taip ir neprisisegė prie raktų. Pakabukai buvo visur dėliojami. Vieną dieną, kai „Švedinėje“ (antrų rankų daiktų parduotuvėje) radau vyželes, toptelėjo mintis – noriu kolekcionuoti batelius. Susirinkau namuose esančius pakabukus raktams – „sportinius batelius“. Jų buvo net 5. Pridėjau vyželes ir „užsivedžiau“. Kur nuvykstu, ten ir ieškau naujienų savo kolekcijai – suvenyrų, sendaikčių parduotuvėse, turguje. Jei draugai, dukros ar pažįstami vyksta į svečias šalis, tai visada parveža lauktuvių, nes jau žino mano pomėgį. Iš čia mano darbe gimė tęstinės parodos pavadinimas – „Pomėgių mugė“. Joje eksponuoju mokyklos bendruomenės, Pakruojo rajono ir net kitų rajonų kolekcininkų rinkinių parodas. Jas beveik visada susieju su knyga, todėl dažnai eksponuoju ir knygas apie eksponatą. Jau pristatėme 47 kolekcijas. Mokyklos bibliotekoje dažnai nėra tiek knygų, kurias norėtume parodyti vaikams ir mokytojams šalia eksponatų, todėl dažnai kreipiuosi į Pakruojo VB Vaikų erdvę ir suaugusiųjų skyrių. Bendradarbiavimas „veža“. Pati dar nedaug šalių aplankiau, bet jau parsivežiau eksponatų iš Švedijos, Estijos, Ukrainos, Suomijos, Olandijos ir Egipto. Didžioji dalis eksponatų pirkti ar „rasti“ Lietuvoje. Dovanoja ir artimieji, ir giminaičiais, ir draugai bei kolegos. Kolekciją sudaro apie 200 batelių. Yra pavienių ir porelių. Esu dėkinga visiems visiems, kurie mane džiugina, dovanodami batelius. Ir, kaip juokauja mano šeima, basa niekada nebūsiu!“

Judita Jereckienė,
Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotr. Astos Sutkienės