Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

00 Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su Juozo Paukštelio viešąja biblioteka lapkričio 29 d. Pakruojo sinagogoje organizavo lektorės Ramintos Lapinskaitės paskaitą-dirbtuves „Gydanti meilė: ką apie meilę sau privalo žinoti kiekviena moteris“.

„Svarbiausia yra harmoningas santykis su savimi. Tik puoselėdami savo vidų, mes turime galimybę sukurti darnesnius santykius su kitais..."


VŠĮ Sąmoningų santykių studija vadovė, saviugdos trenerė, koučingo specialistė (ICU), rašytoja Raminta Lapinskaitė į savęs pažinimo mokymus susirinkusias moteris kvietė bendrai diskusijai meilės sau bei pasitikėjimo savimi tema. Pasak lektorės, visi atsakymai yra mumyse ir tik mes, moterys, atsakingos už savo gyvenimą ir kaip jame jaučiamės. Viešnia dalijosi mintimis apie dažnos šiandieninės moters siekį tapti nepriklausoma, stipria asmenybe, rodos, gebančia kontroliuoti visus ir viską, bet nesuvokiančia, kad viso to kaina yra jos pervargimas, nusivylimas, pablogėję santykiai su artimaisiais ar kt. Aptarti pagrindiniai žingsniai, kaip susikurti šiltesnę, jaukesnę ir taikesnę kasdienybę, kaip išmokti naudotis asmenine galia, nebijant pasirodyti silpnesne ir/ar prašančia pagalbos. Susitikimo metu lektorė taip pat pristatė savo debiutinę knygą „Meilė sau, arba Kuo atrakinamos moters savivertės durys“, kurios vieną egzempliorių paliko Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos skaitytojoms.

Bibliotekos inf.
Nuotr. Rimos Livanienės, Gitanos Maasienės