Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

korona virusas 1024x729Atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka nuo 2020 m. lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d. skaitytojus aptarnaus bekontakčiu būdu. Šeštadieniais lankytojai nebus aptarnaujami.

 

00 Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su Juozo Paukštelio viešąja biblioteka lapkričio 29 d. Pakruojo sinagogoje organizavo lektorės Ramintos Lapinskaitės paskaitą-dirbtuves „Gydanti meilė: ką apie meilę sau privalo žinoti kiekviena moteris“.

„Svarbiausia yra harmoningas santykis su savimi. Tik puoselėdami savo vidų, mes turime galimybę sukurti darnesnius santykius su kitais..."


VŠĮ Sąmoningų santykių studija vadovė, saviugdos trenerė, koučingo specialistė (ICU), rašytoja Raminta Lapinskaitė į savęs pažinimo mokymus susirinkusias moteris kvietė bendrai diskusijai meilės sau bei pasitikėjimo savimi tema. Pasak lektorės, visi atsakymai yra mumyse ir tik mes, moterys, atsakingos už savo gyvenimą ir kaip jame jaučiamės. Viešnia dalijosi mintimis apie dažnos šiandieninės moters siekį tapti nepriklausoma, stipria asmenybe, rodos, gebančia kontroliuoti visus ir viską, bet nesuvokiančia, kad viso to kaina yra jos pervargimas, nusivylimas, pablogėję santykiai su artimaisiais ar kt. Aptarti pagrindiniai žingsniai, kaip susikurti šiltesnę, jaukesnę ir taikesnę kasdienybę, kaip išmokti naudotis asmenine galia, nebijant pasirodyti silpnesne ir/ar prašančia pagalbos. Susitikimo metu lektorė taip pat pristatė savo debiutinę knygą „Meilė sau, arba Kuo atrakinamos moters savivertės durys“, kurios vieną egzempliorių paliko Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos skaitytojoms.

Bibliotekos inf.
Nuotr. Rimos Livanienės, Gitanos Maasienės