Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

08 Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka jau trečius metus vykdo Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą Kraštotyros ekspedicija „Kur liūdi kryžiai pakelėm“. 2019-aisiais projekto pagrindiniais partneriais tapo Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka.


Įgiję teorinių žinių Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuotuose mokymuose, visą vasarą Pakruojo viešosios bibliotekos bei jos padalinių bibliotekininkės rinko informaciją apie mūsų krašte esančius kryžius ir koplytėles: fotografavo, fiksavo matmenis, užrašinėjo informaciją. Į projektą aktyviai įsijungė ir rajono bendruomenių nariai, kurie dalijosi žiniomis apie kryždirbystės objektus. Susumavus nuveikto darbo rezultatus, galima pasidžiaugti, kad jie pranoko visus lūkesčius: Guostagalio, Klovainių, Lygumų, Linkuvos, Pakruojo, Pašvitinio, Rozalimo ir Žeimelio seniūnijose, ekspedicijos metu,  nufotografuoti ir aprašyti net 249 sakralinės architektūros objektai! Surinkta medžiaga sugulė į solidų kraštotyros darbą, su kuriuo, besidomintys rajono kultūros paveldu, gali susipažinti Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje. Vėliau informaciją bus galima rasti ir elektroninio paveldo sistemose  epaveldas.lt bei europeana.eu.

Lapkričio 29 d. Pakruojo sinagogoje vyko projekto baigiamasis etapas – jo pristatymas visuomenei. Vinco Mykolaičio-Putino eilėraščiu „Rūpintojėlis“ susirinkusius pasveikino Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liongina Kanapickienė. Projekto vadovė Sigita Vaitkaitytė apžvelgė rezultatus, pasidžiaugė Pakruojo rajono bibliotekininkių gražiu ir prasmingu darbu, o bibliotekos direktorei Romualdai Kulšytei perdavė susistemintą ekspedicijos medžiagą. Rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Gintaras Šurna įteikė padėkos raštą ir puokštę gėlių Klovainių bibliotekos vyresn. bibliotekininkei Vidai Grigaliūnienei, minėto projekto kuratorei Pakruojo rajone, susisteminusiai ekspedicijos duomenis ir  parengusiai karštotyros darbą.  Nuveiktu bibliotekininkių darbu pasidžiaugė ir jo dalyvėms dėkojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos direktorė Romualda Kulšytė. Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos renginį baigė viktorina, kurioje buvo galima pasitikrinti žinias apie sakralinės architektūros objektus. Laimėtojai apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis.

Bibliotekos inf.
Nuotr. Rimos Livanienės