Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

DSCN6484 Lapkričio 20-ąją Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos salėje (III a.) atidaryta kraštietės, tautodailininkės, šįmet 85-metį minėjusios  Rožės Emilijos Džiaugienės tapybos paroda „Gyvenimas“. Parodos atidaryme dalyvavo jos autorė.

Jaunystėje svajojusi studijuoti dailę, bet baigusi tiksliuosius mokslus, daugiau nei kelis dešimtmečius Rožė Emilija Džiaugienė mokytojavo mūsų krašte.  Į  savo jubiliejinę tapybos parodą  „Gyvenimas“  autorė  sudėjo tai, kas jai brangu ir svarbu. Eksponuojami  taip mieli  Pakruojo krašto vaizdai, gamta, jūra...  „Negaliu netapyti, kaip ir nieko neveikti, tuščias žiūrėjimas pro langą yra ne man, – atviravo ponia Rožė. – Kad tik sveikatos būtų, aplėkčiau dar daugiau...“ Pasak autorės, vien tik tapyti visą dieną taip pat negalinti, valanda kita ir išsisemianti. „Atgauti kūrybines jėgas labai padeda judėjimas ir širdžiai miela veikla. Jeigu geras oras – einu, jeigu lauke šalta – skaitau,“ – šypteli viešnia. Pasidžiaugusi, kad į parodos atidarymą susirinko gražus būrelis pakruojiškių, trumpai papasakojo apie savo gyvenimą, kuriame daug šviesos, meilės supančiai aplinkai ir kiekvienam žmogui, apie vaikus, kaip ir ji, turinčius polinkį  menui, apie kasdienius džiaugsmus ir mažus rūpestėlius. Jaukią popietės emociją dar labiau sustiprino ir klausytojus užbūrė Laimutės Bulskienės atliekamos savos kūrybos ir pagal kitų autorių eiles sukurtos dainos, lydimos gitaros garsų melodijos. Pakruojietė poetė Karolina Kazlauskienė parodos autorei, buvusiai josios mokytojai, skyrė savo kūrybos eilėraštį. Renginiui pasibaigus netrūko šiltų sveikinimo žodžių, linkėjimų, gėlių. Išsiskirstyti neskubėta, visi pakviesti pasivaišinti obuolių sultimis ir saldumynais.

Viešosios bibliotekos skaitytojų skyriaus vedėjos Juditos Jareckienės organizuota popietė – nuostabi ir trapi akimirka, privertusi mus trumpam stabtelėti ir susimąstyti: ar šiandienos lėkime dar mokame pasidžiaugti gyvenimu?

Paroda veiks iki kitų metų sausio 3 d. Kviečiame aplankyti.

Vyresn. bibliotekininkė Gitana Maasienė
Nuotr. Rimos Livanienės, Gitanos Maasienės, Nijolės Padorienės