Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

korona virusas 1024x729Atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka nuo 2020 m. lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d. skaitytojus aptarnaus bekontakčiu būdu. Šeštadieniais lankytojai nebus aptarnaujami.

 

DSCN6422 Spalio 4 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ antroji mokymų dalis, tema „Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai. II ciklas“, skirta skaitmeniniams lyderiams, konsultantams ir bibliotekininkams. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kompiuteristas, lektorius Tomas Skiauteris supažindino su ateities technologijomis: kaip skaitmeninės technologijos pakeis pasaulį ir kiekvieno žmogaus gyvenimą, kaip turime būti tam pasirengę, kaip mobiliosios programėlės gali padėti dirbant komandoje, organizuojant renginius, atliekant finansines operacijas ir panašiai. Susitikimo metu diskutuota apie išmaniuosius įrenginius, robotus, dronus, inžineriją ir jų naudą kasdieninėje veikloje.

Šie mokymai – tai viena iš projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

DSCN6429