Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

DSCN62292 Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos informacijos skaitykloje veikia pakruojietės Danutės Matuzevičienės nėrinių paroda.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo Viltis" narė ir savanorė Danutė Matuzevičienė nerti pradėjo dar ankstyvoje vaikystėje. Būdama 7-oje klasėje nusinėrė pirmąją suknelę sau. Talentą ir didelį norą nerti perėmė iš savo močiutės, kuri buvo auksinių rankų nėrėja. Kruopštumo, tvarkingumo ir kūrybingumo reikalaujantis užsiėmimas Danutei tiesiog sielos atgaiva. Jos namuose ne vien nertos servetėlės, lovų užtiesalai, bet ir jos suknelės. Į bendriją „Pakruojo Viltis" Danutė atkeliauja kone kas dieną ir užsiima mėgstama veikla, o kai tik prireikia kam iš bendrijos narių pagalbos, visada skuba padėti.
Maloniai kviečiame nėriniuose atrasti sielos harmoniją ir gyvenimo džiaugsmą... pažiūrėti, pasigrožėti, o gal ir pabandyti nunerti savo gyvenimo nėrinį. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.