Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

atsisiųsti Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas „Ateik! Bendrauk, kurk, tobulėk!“ ir toliau šauniai vykdo savo veiklą visose keturiose bibliotekose (Žeimelio, Guostagalio, Bardiškių ir Linkuvos miesto). Šįkart mūsų svečiai – Panevėžio lėlių vežimo teatras ir jų atsivežtas spektaklis, muzikinė komedija – „Lietuviški perdainavimai".


Žeimelio biblioteka ir jos mažieji lankytojai atvykstančio teatro laukė rugsėjo 5 dieną 11 valandą. Sugūžėjo pilna salė (75 smalsuolių). O Linkuvos miesto biblioteka, muzikinės komedijos ir jos aktorių, sulaukė tą pačią dieną 16 valandą, mūsų susirinko 90 smalsuolių.

Muzikinė komedija „Lietuviški perdainavimai" – tai jaukus, šmaikštus, linksmų sceninių triukų kupinas spektaklis. Spektaklio herojui pasiguodus, jog pasaulyje nėra teisybės, pasaka išmoko, kad blogis visuomet lieka nubaustas. Skambant linksmai muzikai, herojai linksminasi, šoka ir sprendžia sudėtingiausias gyvenimo dilemas. Net ir patirdami iššūkius keliančius nuotykius, spektaklio herojai nepamiršta dainos ir geros nuotaikos. Spektaklio vertybės – gėris, daina, sąžiningumas, pozityvus nusiteikimas.

Šio projekto, kurį parengėme, pagrindinis tikslas ir siektina vertybė – susipažinti su vaiko vidiniu pasauliu, pasitelkiant žaidimo formą. Lėlė pagimdo meilę, per vaidinimus atsiranda žaismė. Teatras yra didelė erdvė, per kurią mes lengviau patenkame į vaiko vidinį pasaulį, taip lengviau išreikšdami jausmus, tarsi nutiesiame tiltą net į socialinės atskirties mažinimą. Pilnos salės, prigūžėjusios mūsų mažųjų lankytojų, suteikia galimybę pabūti kartu, kurti, vaizduoti, fantazuoti, bendrauti.

Likome sužavėti Panevėžio lėlių vežimo teatro spektakliu, aktoriais, dekoracijomis, lėlėmis, dainomis. Didelė vertybė ir patirtis sulaukti tokių svečių, susipažinti, net ir pabendrauti. Visų, kurie įsitraukė į šį mūsų bibliotekų vykdomą projektą, nuomone – tai gražus, reikalingas ir labai prasmingas projektas vaikui ar paaugliui, kaip ir teigia mūsų projekto šūkis Per knygą – į kūrybą.

 Vyresn. bibliotekininkė Rasma Grigienė