Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

1 Startavo Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas „Ateik! Bendrauk, kurk, tobulėk!“. Projekto veiklą pradėjo 4 rajono bibliotekos – Linkuvos miesto (vyresn. bibliotekininkė Rasma Grigienė – projekto vadovė, vyresn. bibliotekininkė Nijolė Lipinskienė), Guostagalio (vyresn. bibliotekininkė Zita Venclovienė), Bradiškių (vyresn. bibliotekininkė Gitana Norgailienė) bei Žeimelio (vyresn. bibliotekininkė Virginija Balčiūnienė) padaliniai.

Projekto įgyvendinimas pradėtas gegužės 28 dieną išvyka - ekskursija, kurioje dalyvavo Linkuvos specialiosios mokyklos mokiniai su mokytoja Raimonda Grocke, Žeimelio darželio – daugiafunkcio centro „Ąžuoliukas“ priešmokyklinė grupė su auklėtoja Daiva Gasėniene, Guostagalio ir Bardiškių padalinių bibliotekininkės su mažaisiais skaitytojais. Pirmoji stotelė – Panevėžio lėlių vežimo teatras, kur žiūrėtas spektaklis „Meduolių trobelė“. Antroji ekskursijos dalis – kelionė į Panevėžio gamtos mokyklą, kur dalyvauta edukacinėje programoje „Gamtos taku“.

Birželio 7 dieną Guostagalio bei Bardiškių bibliotekas ir jų mažuosius lankytojus aplankė rašytoja Ignė Zarembaitė. Autorė pristatė savo knygas ir gamino skudurinius žmogelius.

Birželio 11 dieną Žeimelio bibliotekoje vyko edukacinis renginys „Gipsinių lėlių kūrimas“, kurį vedė Pakruojo krašto „Žiemgalos“ muziejaus vadovė Daiva Skrupskelytė. Mažieji svečiai kūrė lėles iš medicininio gipso.

Visas, iki šiol įvykusias projekto „Ateik! Bendrauk, kurk, tobulėk!“ veiklas vienija – lėlės. Lėlę pagaminti – ilgas ir kruopštus darbas. Žaidimas su lėle, vaidinimas – tikras meno terapijos seansas, kuris priverčia pamiršti neigiamas emocijas. Kiekvienas mūsų mažasis kūrėjas įsijautęs kūrė lėles, stebėjo lėlių spektaklį, taip tarsi lipdydamas savo antrąjį aš. Kai kurios lėlės yra ir pasakų personažai, o pasaka ir lėlė – neatsiejamas vaikystės atributas. Ir visai nesvarbu tu mažas ar didelis, mūsų viduje gyvena vidinis mažas vaikas.

Didžiausias džiaugsmas mums, bibliotekininkėms, kad projektas „Ateik! Bendrauk, kurk, tobulėk!“ leidžia vaikams nuoširdžiai džiaugtis savo kuriamais darbais, suteikia galimybę pažinti knygų veikėjus per teatro pasaulį. Džiugu stebėti, su kokiu užsidegimu mažieji laiko rankose savo kuriamus personažus, kaip iki ausų galiukų išsitepę gipsu leidžiasi klajoti pasakų labirintais. Gamindami lėlytes, skaitydami toms lėlytėms pasakas iš naujo atrandame ryšį, tiek mes su vaikais, tiek vaikai su knyga.

Kartu su vasara įsibėgėja ir projekto veiklos. Visų, norinčių įsijungti į organizuojamas veiklas dar laukia Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis (Linkuvos ir Žeimelio bibliotekose), susitikimas su Noreikonių jaunimo klubu, edukaciniai užsiėmimai su smėlio ir spalvų stalu, lėlių teatro spektaklio pastatymas ir pristatymas.

Projekto vadovė, Linkuvos padalinio vyresn. bibliotekininkė Rasma Grigienė