Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

DSCN9959 Birželio 14 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai. Mokymų metu lektorė Laima Naujokienė supažindino dalyvius su Lietuvos bibliotekose organizuojamais „Prisijungusios Lietuvos“ projekto mokymais, skaitmeninių lyderių, konsultantų ir e. skautų veikla projekte ir bendradarbiavimo galimybėmis. Pateikė pavyzdžių, kaip įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių į organizuojamus bibliotekoje renginius ir kitas edukacines veiklas.

Kartu buvo pristatyti viešojoje bibliotekoje gauti specialieji kūrybiniai, programavimo ir inžinerinių technologijų paketai. Bibliotekininkai ir bendruomenių atstovai realiai pamatė LEGO WeDo 2.0 ir LEGO Mindstorms Education EV3 robotus, kaip veikia 3D spausdintuvas bei dronas, kurių galimybes pademonstravo Vaikų erdvės vyresn. bibliotekininkės Birutė Šlivinskienė ir Sygita Kavaliauskienė.
                 Projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Ūkio ministerijos kartu su partneriais. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.