Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

big 98bab89bac719365a00481c7be435595 Gegužės 17 d. (penktadienį) 18 val. kviečiame į režisieriaus Veit Helmer filmą „Mažieji padaužos“ (2014).

Bolesdorfe gyvenantys suaugusieji bando neišsišokti, t.y. būti vidutinybėmis, ir didžiuojasi, kad jiems leidžiama išbandyti naujus produktus. Maža to, visus senelius jie iškeldina į senelių namus, kad tik niekuo vieni iš kitų neišsiskirtų. Tačiau jų vaikai nenori būti naujų produktų bandymo triušiais ir vis mėgina visokiais būdais įvairiose srityse pasiekti pasaulio rekordų. Prisivogę migdomųjų tablečių jie užmigdo suaugusiuosius ir imasi veikti. Po jų nuveiktų darbelių miestelyje įsivyrauja chaosas. Tačiau viskas baigiasi gerai, kai jų seneliai paleidžiami iš senelių namų ir šauniai sutvarko apgriautą miestelį. Supykę naujų produktų testuotojai išvyksta, o vaikai su seneliais įkuria bendrą laboratoriją ir ieško būdų, kaip pasiekti naujus pasaulio rekordus.

Vokietija
Filmas įgarsintas lietuviškai
Trukmė: 1 h 22 min.
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams
Kaina:
Suaugusiam – 3,00 Eur
Moksleiviui – 2,00 Eur
Ikimokyklinio amžiaus – 1,00 Eur