Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

DSCN9422 Vienas žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų Kazimieras Būga yra rašęs: „Vietų vardais į mus kalba pati žemė. Jos kalbos žodžiai – tai miestų, sodžių, upių, ežerų, balų, girių, kalnų ir kt. vardai“. Minėto kalbininko citata pradedama Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos skaitykloje parengta dokumentų ekspozicija, skirta Lietuvos vietovardžių metams.

Lietuvos vietovardžiai – mūsų tautos atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška. Deja, iš gyvenamųjų vietovių sąrašų jau išbraukta tūkstančiai kaimų pavadinimų. Ir tai padaryta ne tik sovietmečiu, bet ir šiais laikais. Grėsmė išnykti iškilusi ir dar 4000 kaimų ir viensėdžių vardų. Todėl vietovardžių išsaugojimas ne tik valstybės, bet ir kiekvieno jos sąmoningo piliečio garbės reikalas. Ekspozicija stengėmės atkreipti bibliotekos lankytojų dėmesį į savąjį kraštą. Pateikėme ta tema publikuotus kraštiečių: kalbininko ir kraštotyrininko Kazimiero Gasparavičiaus, kraštotyrininko ir pedagogo Juozo Šliavo straipsnius, Linkuvos vidurinės mokyklos jaunųjų kraštotyrininkų, vadovaujamų mokytojos Stanislavos Lovčikaitės, 1980 m. užrašytus Linkuvos apylinkių vietovardžius, Pakruojo krašto vietovardžius (autorius ir užrašymo metai nenurodyti). Ekspoziciją pagyvina stendas su padavimais apie rajono vietovių vardų kilmę.

Genė Juodytė
Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė kraštotyrai