Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

53826574 433221674088244 2532073075726352384 o Pakruojo sinagogoje apsilankė žymūs šalies restauratoriai Indrė ir Aidonas Valkiūnai. Būtent jiems ir grupei su jais dirbančių profesionalų pavyko atkurti unikalų sinagogos interjerą. Svečiai atvyko ne tuščiomis. Sinagogos antrame aukšte esanti Pakruojo žydų istorijos ir kultūros ekspozicija, skirta XX a. vid. sunaikintai vietos žydų bendruomenei atminti, papildyta  trimis naujais informatyviais stendais, kuriuose pavaizduoti Pakruojo sinagogos restauravimo darbų fragmentai.

Ir tai dar ne viskas. Lankytojų laukia dar viena staigmena – 1:10 masteliu sumažintas ir į drobę „perkeltas“ sinagogos skliauto atvaizdas. Paprasti, nuoširdūs, savo darbais kalbantys Indrė ir Aidonas Valkiūnai džiaugėsi, kad naujam gyvenimui prikelta sinagoga šiandien Pakruojyje nėra tik gražus pastatas dėl nuolat čia vykstančių įvairiausių renginių, kitų veiklų.
Ačiū svečiams už dovanas, gražius žodžius, linkėjimus. Kviečiame visus aplankyti naują ekspoziciją.

Bibliotekos inf.