skaitymo Baigėsi visą vasarą trukęs respublikinis projektas „Skaitymo iššūkis“. Jo tikslas iš naujo atrasti jau kiek pamirštą skaitymo malonumą, o kad būtų smagiau, kartu dalyvauti tarpusavio varžytuvėse ir laimėti puikių prizų. ,,Skaitymo iššūkį” trečiąkart organizavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka. Dalyvauti jame pakvietė ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų įvairaus amžiaus skaitytojus.

Jie turėjo įveikti 5 su knygų skaitymu susijusias užduotis: perskaityti knygą, kurios tema susijusi su Lietuva, knygą, kurioje minima profesija, draugo rekomenduotą knygą, savo gimimo metais parašytą knygą ir knygą apie atostogas.  „Skaitymo iššūkyje“ dalyvavo net 8 999 dalyviai – dvigubai daugiau nei praėjusiais metais. 3 553 knygų mylėtojai sėkmingai įveikė iššūkio užduotis ir dalyvavo loterijoje dėl pagrindinių prizų. Skaičiuojama, kad iš viso iššūkio dalyviai perskaitė 26 530 knygų. Išrinktos ir skaitomiausios knygos. Suaugusiųjų grupėje lyderiavo R. Šepetys „Tarp pilkų debesų“, K. Sabaliauskaitės knygų ciklas „Silva Rerum“. Vaikai ir jaunimas dažniausiai skaitė „Enciklopediją apie Lietuvą“,  knygų ciklą „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“, A. Lindgren „Mes varnų saloje“.   

„Skaitymo iššūkyje“ dalyvavo ir Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvės ir 14 bibliotekos padalinių: Bardiškių, Gačionių, Grikpėdžių, Guostagalio, Lygumų, Medikonių, Mikoliškio, Rimkūnų, Rozalimo, Šukioniai, Titonių, Triškonių, Žeimelio, Žvirblonių skaitytojai. Šiaulių regiono bibliotekų tarpe – Pakruojis užėmė trečiąją vietą. Aktyviausiai dalyvavo Titonių padalinio (vyresn. bibliotekininkė Virginija Auksutienė) – 10 skaitytojų,  Guostagalio (vyresn. bibliotekininkė Zita Venclovienė) – 9 skaitytojai, Bardiškių (vyresn. bibliotekininkė Gitana Norgailienė), Lygumų (vyresn. bibliotekininkė Raimonda Miškūnienė) ir Rozalimo (vyresn. bibliotekininkė Sandra Stanevičienė) – po 8 skaitytojus, Gačionių (vyresn. bibliotekininkė Daiva Gabriūnienė) ir Grikpėdžių (vyresn. bibliotekininkė Stanislava Martinaitienė) – po 7,  Žvirblonių (vyresn. bibliotekininkė Aušra Kasparienė) – 6 skaitytojai. 89 skaitymo varžytuvėse dalyvę mūsų krašto skaitytojai perskaitė 339 knyga. Tačiau visas 5 užduotis įveikė tik 56.     

Mūsų rajono iššūkio dalyviai nelaimėjo pagrindinių prizų. Nežiūrint to, greičiausiai įveikę „Skaitymo iššūkio“ užduotis apdovanoti organizatorių įsteigtais paskatinamaisiais prizais – gertuvėmis. Dalį prizų skyrė Pakruojo rajono savivaldybė. Visiems projekto dalyviams įtekti padėkos raštai.

Džiaugiamės projektu „Skaitymo iššūkis“, dovanojusiu jo dalyviams puikią vasarą su knyga ir sveikiname nugalėtojus. Visiems skaitytojams linkime nepamiršti skaitymo, būti aktyviais bibliotekų lankytojais.

Genė Urbienė,
vyresn. bibliografė