Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

000 Rugsėjo 11 d. Pakruojo sinagogoje vyko autorinė dailininkės Sigutės Ach programa „Spalva ir vaizduotė“. Lydimi lietuvių kalbos mokytojos Reginos Gasparavičienės projektiniame renginyje dalyvavo Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos 5b klasės mokiniai.


Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvė sinagogoje teikė paraišką Lietuvos kultūros tarybai dėl Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Ugdymas kultūra“ projekto „Kūrybos versmė“ dalinio finansavimo. Lietuvos kultūros tarybos sprendimu, 2018 m. Pakruojo Juozo Paukštelio viešajai bibliotekai skirtas dalinis finansavimas minėtam projektui įgyvendinti. Dauguma projekto veiklų jau įvyko pavasarį ir vasaros atostogų metu. Prasidėjus mokslo metams, bendradarbiaujant su miesto ir rajono mokyklomis, numatyti keletas teminių susitikimų su žymiais žmonėmis. Projekto vadovė ir vykdytoja – vyresn. bibliotekininkė Sigyta Kavaliauskienė.

Į nuostabų spalvų pasaulį ankstyvo rudens rytmetį mokinukus pakvietė menininkė, rašytoja Sigutė Ach. „Spalva ir vaizduotė“ – autorinė menininkės programa, skirta įvairaus amžiaus mokiniams bei suaugusiems. Anot viešnios, vaizduotė – galingas, kiekvienam mūsų duotas gebėjimas, be kurio gyvenimas būtų labai nykus. Kaip ir žmonių vienodų nėra, taip ir kiekvieno vaizduotė yra unikali. Tuo įsitikinti galima labai lengvai. Tereikia tik... pabandyti įsivaizduoti! O kad būtų ką įsivaizduoti, viešnia pakvietė visus į kūrybines dirbtuvėles, kur ant paruoštų stalų jau laukė balti popieriaus lapeliai, teptukai, dažų palėtės.

Prieš tai menininkė parodė, kaip reikės lieti akvareles, atsakė į klausimus. Ir prasidėjo laisva bei žaisminga kūryba. Ant sušlapinto popieriaus lapo dalyviai teptuku negailėdami liejo spalvas, jas derino, vartė lapus, taip išgaudami įvairių kontūrų ir spalvų ... chaosą. Margaspalviams piešiniams nuklojus sinagogos grindis, Sigutė Ach visus pakvietė pokalbiui. Apie ką? Paskaitėlei apie gebėjimą išgirsti tylą, išmokti matyti ko nėra. Pavyzdžiui, ar bandėte kada užuosti, kaip kvepia balta spalva, atspėti kokia muzika skamba kito mintyse? Anot Sigutės Ach, protas viską piešia pagal mūsų patirtį. Taigi, svarbiausia ir yra užduoti protui užduotį pamatyti, išgirsti, užuosti. O kalbant apie vaikų nutapytas akvareles, ne mažiau svarbu suteikti savo sukurtam bei „pamatytam“ paveikslui pavadinimą: tuomet įsijungia vaizduotė ir į tavo paveikslą žiūrinčiam žiūrovui. Svarbu, kad pavadinimas būtų bent iš trijų žodžių. Tik taip paveikslas įgauna „stiprumo“ ir aiškumo. Kad edukacijos metu patirti įspūdžiai ir įgytos žinios nedingtų, mokiniams buvo užduoti namų darbai: išrinkti po vieną gražiausią savo darbelį, jį įvardinti ir pristatyti sekančią dieną klasės draugams.

Kūrybinė valanda pralėkė it akimirka. Atsisveikindama su mokiniais Sigutė Ach paprašė kasdien lavinti savo vaizduotę, tik, šiukštu, ne pamokų metu žiūrint pro langą! Neapsieita ir be dovanų. Menininkė vaikams padovanojo po spalvingą atviruką. Rytmečio dalyviai vaišinosi projekto rėmėjos, ekologinio ūkio savininkės Birutės Šlivinskienės sodo raudonskruosčiais obuoliais.

Projekto „Kūrybos versmė“ partneriai: agentūros Visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondas, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ekologinio ūkio savininkė Birutė Šlivinskienė.

Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

Bibliotekos inf.