Vartotojų dėmesiui!
Informuojame, kad  nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. biblioteka šeštadieniais nedirbs.
Vartotojus  aptarnausime pirmadieniais–penktadieniais 8.00–18.00 val.
Vaikų erdvėje – 9.00–18.00 val.
Norime priminti,  kad knygas galite grąžinti bet kuriuo paros metu
Knygų grąžinimo dėžėje, esančioje prie bibliotekos įėjimo.

NeregėtaRugpjūčio 13–29 dienomis Pakruojo sinagogoje veiks  Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva".
Parodos autorius Marius Jovaiša – fotografas ir leidėjas, verslininkas, aktyvaus gyvenimo būdo skleidėjas. Nuo 2006 metų jo įsteigta leidykla „Unsees Pictures“ leidžia unikalias oro fotografijų knygas apie Lietuvą ir kitas pasaulio šalis (Meksiką, Belizą, Kubą). 2008-aisiais pristatytas pirmas albumo „Neregėta Lietuva" leidimas išverstas į 11 kalbų, Mariaus Jovaišos nuotraukų parodos surengtos beveik 40 šalių.

00 Liepos 3 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos skaitykloje atidaryta Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos atvirlaiškių paroda „100 sveikinimų Lietuvai“. Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtą parodą parengė ir pristatė Joniškio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Ieva Lipskienė.


Eksponuojama paroda - viena iš Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Didžiuotis. Būti. Kurti: MES – šimtmečio istorijos dalis“ iniciatyvų. Anot projekto vadovės Ievos Lipskienės, 2017 m. rugpjūčio mėnesį buvo išsiųsta šimtas atvirlaiškių į šimtą pasaulio bibliotekų su artėjančio Lietuvos šimtmečio žinia bei kvietimu atsiųsti atgalinį atvirlaiškį su sveikinimu Lietuvai artėjančio jubiliejaus proga. Trys atvirlaiškiai grįžo nepasiekę adresato. Tuo tarpu su nerimu lauktas pirmasis atsakymas Joniškio viešąją biblioteką pasiekė tik po mėnesio. O tada pradėjo plūsti žinutės iš kolegų dirbančių Kanberos (Australija), Honkongo (Kinija), Baku (Azerbaidžiano), Amsterdamo ( Olandija) Austrijos Nacionalinėje, Danijos Karališkoje  ir kitose pasaulio bibliotekose.

Šiandien parodoje eksponuojami 43 atvirlaiškiai su įvairiakalbiais sveikinimais ir nuoširdžiausiais linkėjimais Lietuvai bei projekto sumanytojams. Kad visi galėtų perskaityti sveikinimus – išleista knyga, kurioje sudėtos gautų atvirlaiškių nuotraukos bei sveikinimo tekstai originalo ir lietuvių kalbomis.

Džiuginusi Joniškio miesto gyventojus ir svečius paroda pasiekė ir mūsų biblioteką. Kviečiame ja pasidžiaugti ir Pakruojo krašto žmones.


Vyresn. bibliotekininkė Gitana Maasienė
Nuotr. autorės