Liepos 3 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos skaitykloje atidaryta Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos atvirlaiškių paroda „100 sveikinimų Lietuvai“. Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtą parodą parengė ir pristatė Joniškio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Ieva Lipskienė.


Eksponuojama paroda - viena iš Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Didžiuotis. Būti. Kurti: MES – šimtmečio istorijos dalis“ iniciatyvų. Anot projekto vadovės Ievos Lipskienės, 2017 m. rugpjūčio mėnesį buvo išsiųsta šimtas atvirlaiškių į šimtą pasaulio bibliotekų su artėjančio Lietuvos šimtmečio žinia bei kvietimu atsiųsti atgalinį atvirlaiškį su sveikinimu Lietuvai artėjančio jubiliejaus proga. Trys atvirlaiškiai grįžo nepasiekę adresato. Tuo tarpu su nerimu lauktas pirmasis atsakymas Joniškio viešąją biblioteką pasiekė tik po mėnesio. O tada pradėjo plūsti žinutės iš kolegų dirbančių Kanberos (Australija), Honkongo (Kinija), Baku (Azerbaidžiano), Amsterdamo ( Olandija) Austrijos Nacionalinėje, Danijos Karališkoje  ir kitose pasaulio bibliotekose.

Šiandien parodoje eksponuojami 43 atvirlaiškiai su įvairiakalbiais sveikinimais ir nuoširdžiausiais linkėjimais Lietuvai bei projekto sumanytojams. Kad visi galėtų perskaityti sveikinimus – išleista knyga, kurioje sudėtos gautų atvirlaiškių nuotraukos bei sveikinimo tekstai originalo ir lietuvių kalbomis.

Džiuginusi Joniškio miesto gyventojus ir svečius paroda pasiekė ir mūsų biblioteką. Kviečiame ja pasidžiaugti ir Pakruojo krašto žmones.

Bibliotekos inf.