08 Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Vaikų erdvėje vyksta edukacinė programa vaikams „Ar pažįsti Lietuvą? Kovo 6 ir 8 dienomis Vaikų erdvėje ir sinagogoje svečiavosi Lygumų pagrindinės mokyklos 1 kl. (mok. Ilona Dudėnienė), 2 kl. (mok. A. Vaivodienė) ir 3 kl. (mok. Dalia Rimkuvienė) mokinukai.

Į biblioteką sugužėjusių vaikų laukė edukacinė programa, prasidėjusi knygelių apie Lietuvą pristatymu. Vyko ir žinių patikrinimas – viktorina „Ar pažįsti Lietuvą?“. Susiskirstę į komandas, vienas per kitą rungtyniaudami svečiai „lukšteno“ klausimą po klausimo. Pasukti galveles teko ir sprendžiant minkles. Pralaimėjusių nebuvo. Nugalėjo draugystė! O žvilgsnius jau traukė kampuose sustatyti nematyti daiktai, kai kurie netgi negirdėtais pavadinimais. Nuo kalbų pereita prie darbų. Bibliotekininkės pristatė seniau buityje naudotus daiktus, pasiūlė daugelį darbų išbandyti ir patiems. Greitai išsirikiavo eilutė norinčių verpti, vynioti siūlus į kamuoliuką, lyginti drobę. Teko ir sviestą „sumušti“, pupeles aižyti, žirnius iš pelų rinkti. Šauniai padirbėję vaikai pasklido po biblioteką: knygeles sklaidė, apžiūrėjo Šv. Velykoms parengtą parodėlę „Rid rid margučiai“. Taip jau sutapo, kad svečiai vieni pirmųjų pabuvojo ir skaitmeniniame muziejuje. Galimybę pamatyti kaip realus pasaulis susimaišo su virtualiu iniciavo VŠĮ „Kūrybos ir inovacijų laboratorijos". Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Rytmetis vainikuotas jubiliejiniais bibliotekos saldainiais, puikia nuotaika ir bendra nuotrauka.

Viešnagė tęsėsi sinagogoje. Pradinukų laukė kūrybingumą skatinanti edukacinė valandėlė, kurios metu, naudojant skrebinimo techniką, buvo gaminami atvirukai. Kol vieni susikaupę dirbo, kiti gi miklino kojas šokdami. Stalą nuklojus margais pirmųjų pagamintais atvirukais, savo kūrybingumą suskato pademonstruoti ir likusieji mokinukai. Susitikimui baigiantis tradiciškai kartu nusifotografuota.
Iki kitų susitikimų, mažieji bibliotekos bičiuliai!

Bibliotekos inf.