Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

20180303 154600 Neseniai paaiškėjo, kad akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ nugalėtojomis tapo šios knygos: suaugusiųjų kategorijoje - Rimanto Kmitos romanas „Pietinia kronikas“, poezijos kategorijoje - Agnės Žagrakalytės eilėraščių knyga „Štai:“, knygų vaikams kategorijoje - Evelinos Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“ (iliustr. Aušra Kiudulaitė), knygų paaugliams kategorijoje - Dainos Opolskaitės romanas „Ir vienąkart, Riči“.


Pakruojo viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkės šiemet pabandė išsiaiškinti mūsų miesto vaikams ir paaugliams labiausiai patikusias akcijoje dalyvavusias knygas. Jiems buvo siūloma balsuoti Pakruojo VB vaikų erdvėje ir „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje.

Susumavus balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad panašiai, kaip ir visoje Lietuvoje, didelio susidomėjimo sulaukė knyga „Laimė yra lapė“: ryški ir patraukli paveikslėlių knyga apie mielą, bet keistą šeimą, gyvenančią medyje, apie berniuko Povilo ir lapės draugystę, kuri skatina filosofuoti, kas yra laimė ir kiti geri dalykai. Tai penktoji autorės knyga skirta 5–10 metų vaikams, tačiau joje pasakojama istorija, vertybės sujaudins ne tik mažą, bet ir didelį. Galbūt, ne vienas, perskaitęs knygą, susimąstys: kokia gi jo laimės spalva? O gal berniuko ir lapės paveiksluose atpažins save ar artimą savo? Ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę.
Įdomu pastebėti, kad pakruojiečiai tiek pat balsų skyrė šilumos bei gerumo sklidinai Ilonos Ežerinytės knygai „Šunojaus diena“. Knygelė pasakoja, kas mažajai Adelei padeda įgyvendinti svajonę, kodėl vieną dieną Dovydo šuo ir katė prabyla žmonių kalba ir su kokiomis būtybėmis susipažįsta Vilius bei jo sesuo, atostogaudami senelių sodyboje. Autorė teigia, kad istoriją įkvėpė berniuko, kurio ji nepažįsta, šuo ir katė, kurių nepažįsta. Be abejo, prisidėjo ir jos šunys ir katės. Neturint augintinio ne tik kad rašyti – tiesiog gyventi neįmanoma! Žmogus būtinai turi dalintis su kuo nors gerumu. Jei nesidalina, gerumas nyksta, nyksta ir visai dingsta. Geriausi gerumo dalinimosi mokytojai yra gyvūnai.
O štai Metų knygą paaugliams „Ir vienąkart, Riči“ ( aut. Diana Opolskaitė) nurungė Ramutės Skučaitės poezijos, prozos vaikams ir ne vaikams knyga „Tai priimkit, kas priklauso“ (iliustravo Jūratė Račinskaitė). Tai jautrių patirčių, sužmogintos gamtos, džiaugsmo ir susimąstymo kupina eilėraščių ir smulkiosios prozos knyga, kaip ir didžiuma tikrosios poezijos, skirta universaliam adresatui. Laiko, atminties, namų motyvai, pastanga išgirsti gėlių šneką ir lėlių muziką gali sujaudinti ir paaugusįjį, ir suaugusįjį. (K. Urba). Mažų ir didelių žmonių pasaulis, atsiskleidžiantis šioje knygoje, kupinas grožio, įdomybių, jautrių patirčių, gyvenimo džiaugsmo ir dramatizmo. Autorė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, kūrybą vaikams suvokia kaip vieną svarbiausių meno misijų: „Atbėgo eilėraštis baltu lapu ir ėmė gailiai prašyti: aš jau, rodos, nebegirdimas esu..., ir vis tik tikiu: išgirs mane vaiko ausytės.“ Džiaugiamės, kad autorė yra ne kartą viešėjusi Pakruojo bibliotekoje.
Dianos Opolskaitės, „Ir vienąkart, Riči“ populiarumu šiek tiek nusileido Ramutės Skučaitės knygai, bet ji taip pat sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. Kaip teigia pati autorė, „ pirmiausia – tai knyga apie tikrą draugystę. Antra – tai istorija, kurioje yra ne tik klausimai, bet ir atsakymai į juos. Bent jau galimi... Visa tai iš visos širdies dovanoju jaunam žmogui, kuris žino, ką reiškia kalbėtis ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi. Svarbiausia – su savimi“. Vaizduodama šiuolaikinių paauglių, daugiausiai vaikinų, gyvenimą šeimoje, bendravimą mokykloje, autorė parodo skirtingas socialines ir dvasines jų būsenas. Nuo detektyvinės situacijos pereinama prie svarbių moralinių klausimų, apysakoje svarstomos draugystės, atsakomybės, vyriško jautrumo temos (K. Urba).  Daina Opolskaitė – žinoma knygų paaugliams autorė. Jos kūriniai „Ir vienąkart, Riči“, „Eksperimentas gyventi“ - pastebėti ne tik skaitytojų, bet ir įvertinti literatūros kritikų.
Visiems skaitytojams norime palinkėti: „Knygų bičiuliai turi bičiuliautis su knygomis, o rašytojai – rašyti. Taigi ir taip aišku, ko dar linkėti? Kad tik ilgai ir laimingai!“( D. Opolskaitė)


Vaikų erdvės vyresn. bibliotekininkė Birutė Šlivinskienė