Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos skaitykloje parengta ekspozicija, skirta kraštiečio agronomo, politiko, 1990 m. Kovo 11-osios Akto signataro Algirdo Ražausko (1952–2008) atminimui.

Algirdas Ražauskas – vienintelis Pakruojo krašto žmogus, tapęs Nepriklausomybės Akto signataru. Tuo didžiuojamės ne tik mes, pakruojiečai, bet ir Skaudvilės krašto, kuriame signataras gimė ir kur prabėgo jo vaikystė, jaunystė, žmonės. Į Pakruojo rajoną atvyko, būdamas 29-erių. Keletą metų dirbo Pakruojo rajono vykdomojo komiteto Žemės ūkio skyriaus valdybos vyriausiuoju agronomu, o nuo 1985 m. – Žvirblonių tarybinio ūkio, vėliau – Žvirblonių kolūkio bei bendrovės direktoriumi. Pamilęs Žvirblonius, jo žmones, jis čia kūrė savąjį Eldoradą. Vadovaujant A. Ražauskui, Žvirbloniai per penkerius metus iš atsilikusio ūkio tapo pirmaujančiu, o gyvenvietė iš apleistos – viena gražiausių Šiaulių apskrityje, o vėliau ir respublikoje. Už meilę žmonėms, už norą daryti jų gyvenimą turtingesnį, gražesnį, prasmingesnį A. Ražauskas pelnė ne tik vietos, bet ir viso rajono žmonių pripažinimą ir buvo iškeltas kandidatu į LTSR Aukščiausiąją Tarybą. 1990–1992 m. jis – Lietuvos Respublikos AT-Atkuriamojo Seimo deputatas, 1992–1996 m. LR Seimo deputatas. Dvi kadencijas 1992–1998 m. ir 2001–2006 m. buvo Lietuvos žemės ūkio bendrovių prezidentu, o 1998–2001 m. ir nuo 2006 m. iki mirties bendrovių asociacijos viceprezidentu. A. Ražausko nuopelnai, atkuriant Lietuvos nepriklausomą valstybę, 2000 m. įvertinti Lietuvos nepriklausomybės medaliu.
   Dešimtmetis prabėgo nuo to laiko, kai A. Ražausko gyvenimas tapo atmintimi. Džiaugiamės, kad ta atmintis gyva krašte, kuriam signataras atidavė gražiausius ir brandžiausius gyvenimo metus. Pagarbos nusipelnė ir Pakruojo krašto žmonės, kurie savo pastangomis siekia įamžinti kraštiečio atminimą. 2012 m. išleista pakruojietės žurnalistės Pranutės Kvedarienės knyga „...pažintas ir nepažintas Algirdas Ražauskas“, bylojanti apie tai, kiek savo kraštui ir savo bendruomenei gali nuveikti vienas žmogus. Ji – kol kas vienintelis rašytinis paminklas šiai šviesiai asmenybei. 2017 metais Žvirbloniuose, minint signataro 65-metį, atidengta memorialinė lenta, iškalta didžiuliame lauko akmenyje. Simboliška, kad tas akmuo stovi prie parko, kurį A. Ražauskas kūrė, puoselėjo ir kuris šiandien mėgstamas, lankomas ne tik žvirbloniečių, bet ir jų svečių.
 Ekspozicija, kaip ir šis pasakojimas, susideda iš dviejų dalių. Pirmojoje dalyje pateikiami dokumentai, bylojantys apie svarbiausius Algirdo Ražausko gyvenimo ir veiklos momentus, antrojoje – jo atminties įamžinimą.
                                                                                Genė Juodytė
                                  Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

raz kortele

parkas

Prie Atminimo lentos A. Ražausko artimieji, vaikai ir anūkai. Žvirbloniai, 2017 m. kovo 22 d.;

KAPAS

Algirdo Ražausko amžinojo poilsio vieta Rozalimo miestelio kapinėse. 2017 m., kovo 22 d.