Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

Mano Lietuvos šimtmečio minėjimo šventės Pakruojyje metu kartu su kitais kraštui nusipelniusiais pakruojiečiais pagerbta ir Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė kraštotyrai Genė Juodytė. Jai įteiktas Pakruojo rajono savivaldybės Padėkos ženklas už aktyvią kraštotyrinę veiklą bei Pakruojo krašto garsinimą.
Pasak nominantės, šiųmetė Vasario 16-oji jai - triguba šventė. „Pirmiausia todėl, kad ji neeilinė, nes Lietuva pažymi valstybės atkūrimo šimtmetį. Antra, šviesios atminties Mokytojas ir gražiausių mano atsiminimų Žmogus Juozas Šliavas buvo išrinktas Šimtmečio žeimeliečiu. Trečia, buvau apdovanota Pakruojo rajono savivaldybės Padėkos ženklu. Esu dėkinga rajono ir miesto vadovams už pasitikėjimą, už kuklaus darbo įvertinimą, bendradarbiams, draugams - už gražius žodžius, gėles. Tai įsimintiniausia mano gyvenimo šventė, nes būti lietuvei ir dirbti savo kraštui man ir garbė, ir laimė“, - dalinosi įspūdžiais bibliotekininkė.


Genė Juodytė gimė Žeimelyje (Pakruojo r.) ir baigė Žeimelio vidurinę mokyklą. Būdama moksleivė lankė šviesios atminties Žiemgalos krašto tyrinėtojo ir mokytojo Juozo Šliavo vadovaujamą kraštotyros būrelį. Jau tuomet Genutė rinko ir užrašinėjo tautosaką. Pasirinkusi bibliotekininkės profesiją, savo gyvenimą paskyrė kraštotyrai: archyvuose sukaupti neįkainojami lobynai, nuotraukos. Bene svarbiausias G. Juodytės nuopelnas ir dovana pakruojiečiams – jos parengtas ir išleistas bibliografinis žinynas „Pakruojo krašto žmonės“ (2005).

Šiandien G. Juodytė ir toliau vykdo nuoširdžią bei nuoseklią kraštotyrinę veiklą, bendrauja su iškiliais kraštiečiais, yra aktyvi įvairiausių kultūrinių renginių iniciatorė, dalyvė.
Nuoširdžiai sveikiname savo kolegę ir džiaugiamės, kad Pakruojo savivaldybės vadovai pastebėjo ir įvertino kasdienį vyresn. bibliotekininkės  kraštotyrai Genės Juodytės kruopštumą, atsakingumą, darbštumą.

Bibliotekos inf.
Nuotr. iš asmeninio G. Juodytės archyvo