Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

Judita Pakruojo J.Paukštelio viešojoje bibliotekoje šiuo metu yra eksponuojama Tarptautinė ekslibrisų paroda „M.K. Oginskis – 250“, skirta M. K. Oginskio 250- osioms gimimo metinėms. Parodoje įprasmintas ne tik LDK politiko ir kompozitoriaus M.K. Oginskio jubiliejus, bet ir asmenybės bei institucijos, kurios vienokiu ar kitokiu būdu populiarina M.K. Oginskio veiklą ir jo palikimą. Parodoje eksponuojami 191 ekslibrisas, kurių autoriai yra 88 dailininkai iš 24 šalių. Ekslibrisai buvo pateikti tarptautiniam konkursui. Paroda yra tikrai graži ir vertinga, bei įdomi. Parodos organizatorius dailininkas A. Čepauskas. Parodoje apsilankė Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos 9 klasės moksleiviai su mokytoja Simona Čemoškaite.

Nuotr. autorė G. Navadunskienė
Paroda veiks iki spalio31d.
Kviečiame apsilankyti.